https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Modowy gigant pod ostrzałem ekologów. Protest pod krakowskim butikiem MaxMara

Anna Piątkowska
Szymon Korta / Polska Press
"Zwierzęta potrzebują naszej wytrwałości w walce o ich wyzwolenie. Bez naszej determinacji i wspólnego działania wyzwolenie zwierząt nie nastąpi nigdy" - mówią ekologiczni aktywiści, którzy w sobotę, 2 marca, protestowali pod butikiem modowej marki MaxMara, jednej z ostatnich marek modowych, która handluje naturalnymi futrami pozyskiwanymi ze zwierząt hodowanych na fermach futrzarskich.

Wielkie domy mody, takie jak Dolce & Gabbana, Saint Laurent, Valentino, Prada, Gucci czy Versace zrezygnowały z wykorzystywanie naturalnych futer w swoich kolekcjach. Jednym z ostatnich modowych gigantów, który ma w swoich salonach futra zwierzęce jest MaxMara. W lutym - w okolicach dat tygodni mody odbywających się w światowych stolicach branży fashion - polscy ekolodzy podjęli serię protestów przed butikami marki MaxMara.

"Max Mara, która ma ponad 2500 sklepów w 105 krajach – 13 z nich w Polsce – jest jedną z ostatnich znaczących firm modowych używających futer, a jej obecny asortyment obejmuje wyroby wykonane na zamówienie z lisa, jenota i norek. Produkty futrzarskie Max Mary obejmują mankiety z futra lisa i norki, obszycie kaptura futrem z lisa, rękawiczki z norek i zawieszki z futra jenota, zaś etykiety produktów dowodzą, że firma wykorzystuje futra z norek z Chin oraz lisów i jenotów z Finlandii" - informuje organizacja Humane Society International, która również włączyła się w protest przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w przemyśle modowym.

W krakowskim proteście wzięły udział: Aleksandra Owca, kandydatka do rady miasta, Joanna Hańderek, filozofka, profesorka UJ i Barbara Niedźwiedzka aktywistka na rzecz praw zwierząt.

Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska