"Modraszek Kolektyw" bronił Zakrzówka [ZDJĘCIA, VIDEO]

  "Modraszek Kolektyw" bronił Zakrzówka [ZDJĘCIA, VIDEO]

  Piotr Rąpalski

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  "Modraszek Kolektyw" bronił Zakrzówka przed Urzędem Miasta Krakowa
  1/12
  przejdź do galerii

  "Modraszek Kolektyw" bronił Zakrzówka przed Urzędem Miasta Krakowa ©Wojciech Matusik

  Środowa sesja Rady Miasta rozpoczęła się od nalotu motyli modraszków. Obrońcy terenów zielonych na Zakrzówku, przebrani w niebieskie skrzydła zjawili się w Urzędzie Miasta. Wręczyli nawet komplet skrzydeł prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Z kolei radni PiS na dowód wsparcia dla akcji "Kolektyw Modraszek" ubrali się na obrady w niebieskie koszule. Podobnie jak obrońcy zalewu nie chcą, aby powstała nad nim osiedlowa zabudowa.

  Czytaj także: Pomnik Piłsudskiego w skrzydłach modraszka  Prezydent, motyle pod przywództwem organizatorki akcji, artystki Cecylii Malik, wpuścił nawet do swojego gabinetu. Chronionym owadom ponoć nie przeszkadzał roznoszący się wokół zapach cygar.
  - Zgadzam się z tym, co mówi Pani Cecylia Malik. Zakrzówek to cenne miejsce, dlatego nie pozwoliliśmy, aby w sposób niezaplanowany powstały tam osiedla - mówi prof. Jacek Majchrowski. - Nie wolno tylko protestami dopuścić, aby plan ochronny dla Zakrzówka nie był uchwalony. Wtedy wejdą tam deweloperzy i zrobią to, co uznają za stosowne, a nie o czym marzą mieszkańcy - dodał.  To jednak był dopiero przedsmak tego, co działo się pod urzędem wieczorem. "Natura to kultura. Zakrzówek bez cegłówek" - śpiewało pod magistratem kilkaset przebranych za niebieskie motyle modraszki obrońców zalewu. Przygrywał im Dj Mrówka.

  Do manifestujących nie wyszedł nikt z Urzędu Miasta. Tylko szef klubu PiS radny Andrzej Duda. Po śpiewach i krótkiej konferencji prasowej rozpoczęła się impreza.

  Wystąpił zespół Nohucki. Muzycy, również przybrani w niebieskie skrzydła, grali i śpiewali dla zgromadzonych z naczepy furgonetki, która na chwilę wjechała na plac Wszystkich Świętych. Później odbyły się warsztaty tańca i projekcje filmów o Zakrzówku.


  Kraków: rozpoczęła się rekrutacja na studia 2011

  Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? Rozdajemy bilety

  Urządź się w Krakowie! Zobacz, jak to zrobić!

  Wszystko o Euro2012 na www.drogadoeuro2012.pl

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i co p majchrowski- zobaczylkes w koncu ze Krakow to ludzie a nie wy i wasi urzednicy

  krakow musi sie zminic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 224 / 160

  i co p majchrowski- zobaczylkes w koncu ze Krakow to ludzie a nie wy i wasi urzednicy - młodzi was juz wkrotce zastapią- i rozliczą

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zakrzówek

  laik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 231 / 170

  Takiegom b... architektonicznego jaki jest na Zakrzówku jeszcze nie widziałem. Architektów i urzedników powinno sie pozamykać. Kto wam dał dyplomy?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo