Mogilany. Jasełka z małymi dziećmi, z myszami i kotem...

  Mogilany. Jasełka z małymi dziećmi, z myszami i kotem [ZDJĘCIA]

  Ewa Tyrpa

  Dziennik Polski 24

  Dziennik Polski 24

  Mogilany. Jasełka z małymi dziećmi, z myszami i kotem [ZDJĘCIA]
  1/35
  przejdź do galerii

  ©FOT. EWA TYRPA oraz GMINNY OŚRODEK KULTURY

  Odpowiedni dobór ról i strojów, dobre wykonane zwłaszcza starszych grup, ale za mało starych pastorałek. Tak ocenili jurorzy występy dzieci w XV Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych „O Złoty Róg Turonia”.
  Zobacz galerię
  Zgłosiły się do niego tylko trzy grupy z: Niepublicznego Przedszkola Montessori „Dzieci Świata” z widowiskiem „Boże Narodzenie po krakowsku”, grupa kolędnicza „Hej kolęda, kolęda” z Przedszkola Samorządowego „ISKIERKA”, uczniowie klas II-III Szkoły Podstawowej w Bukowie w widowisku „Jasełkowa łezka - humoreszka”.

  - Niezwykle cenne jest to, że z tak małymi dziećmi udało się przygotować widowiska. Młodsze czasem wymagały podpowiedzi, starsze przedszkolaki i uczniowie pamiętali teksty. W ogóle role i stroje, na przykład krakowskie były dobrze dobrane – podsumował przegląd Marek Harbaczewski, znany folklorysta. Pochwalił grupę z SP z Bukowa za to zabawne przedstawienie z udziałem mysz i kota.

  - Był widoczny charakter tych postaci - dodał juror. Podkreślał ogromny trud włożony przez nauczycieli, bezinteresownie przygotowującymi dzieci po zajęciach w przedszkolach i szkołach. Zachęcał ich do przygotowywanie mniejszych form jasełkowych, gdyby mieli zrezygnować z udziału w przeglądach.

  Oceniający z nim występy Daniel Kübler, też regionalista, podpowiedział uczestnikom, by przygotowując przedstawienia, uwzględnili w nim stare, nieznane pastorałki.

  Jurorzy nie przyznali konkretnych miejsc i postanowili nagrodzić wszystkie grupy uczestniczące w przeglądzie.

  - To dzieci w różnym wieku i z występami w różnej kategorii. W tej sytuacji najlepszym wyjściem jbyło przyznanie im jednakowych nagród. Są one niespodzianką, która zostanie ogłoszona podczas ferii – zapowiedziała Martyna Strączek, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, który już zapowiedział przyszłoroczny przegląd.

  POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo