Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mongolska jurta stanęła przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Co w środku? Wsparcie dla cudzoziemców chcących robić biznes pod Wawelem

Zbigniew Bartuś
Zbigniew Bartuś
Oryginalna mongolska jurta stanęła na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy Rakowickiej 27. Zdobi przestrzeń między pawilonem F a pawilonem dydaktyczno-sportowym UEK. W tej oryginalnej oprawie działa od poniedziałku Biznesowy Punkt Konsultacyjny CsHUB. Świadczy usługi doradcze dla cudzoziemców zainteresowanych szeroko pojętą działalnością biznesową.
Oryginalna mongolska jurta stanęła na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy Rakowickiej 27. Zdobi przestrzeń między pawilonem F a pawilonem dydaktyczno-sportowym UEK. W tej oryginalnej oprawie działa od poniedziałku Biznesowy Punkt Konsultacyjny CsHUB. Świadczy usługi doradcze dla cudzoziemców zainteresowanych szeroko pojętą działalnością biznesową. Fot.
Oryginalna mongolska jurta stanęła na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy Rakowickiej 27. Zdobi przestrzeń między pawilonem F a pawilonem dydaktyczno-sportowym UEK. W tej oryginalnej oprawie działa od poniedziałku Biznesowy Punkt Konsultacyjny CsHUB. Świadczy usługi doradcze dla cudzoziemców zainteresowanych szeroko pojętą działalnością biznesową. Działalność ta finansowana jest w ramach międzynarodowego unijnego projektu Taskforcome, a jego operatorem jest krakowskie przedsiębiorstwo społeczne TCF HUB.

FLESZ - Zmiana pracy, a pandemia

od 16 lat

W otwarciu Punktu udział wzięli przedstawiciele władz uczelni, Urzędu Miasta Krakowa oraz Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uroczystość zaszczycił Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie, Wiaczesław Wojnarowskyj, a towarzyszyli mu liczni reprezentanci prężnej, 80-tysięcznej już, społeczności ukraińskiej w Krakowie. Nie zabrakło liderów, działaczy i pracowników instytucji i organizacji zajmujących się wspieraniem imigrantów, współpracujących ze sobą coraz intensywniej m.in. za sprawą projektu Taskforcome oraz w ramach innych inicjatyw.

- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie współtworzy przyjazny ekosystem biznesowy dla cudzoziemców, którzy wiążą z Polską i Małopolską nadzieje na nowe i lepsze życie

– powiedział otwierając punkt prof. Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, największej w Polsce uczelni biznesowej.

Tomasz Żybula, szef TCF HUB, cieszy się, że po kilkunastu miesiącach pandemii, która pokrzyżowała pierwotne plany współautorów ambitnego projektu Taskforcome związane m.in. z integracją cudzoziemców, sytuacja zdaje się normalizować. Pomagają masowe szczepienia, liczba zachorowań stale maleje, podobnie jak liczba zgonów, co pozwala znosić rządom kolejne obostrzenia. Dzięki temu otwierane są granice, przywracane regularne połączenia autobusowe, kolejowe i lotnicze, co ma kluczowe znaczenie dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do Polski, by podjąć studiować, pracę, bądź założyć firmę.

- Zainteresowanie prowadzeniem biznesu przez cudzoziemców bardzo szybko rośnie, wielu szuka informacji, dlatego uruchomienie Biznesowego Punktu Konsultacyjnego CsHUB jest tak ważne – podkreśla Tomasz Żybula.

Koordynujący projekt Taskforcome prof. Jan Brzozowski z UEK dodaje, że Punkt ściśle współpracuje z innymi instytucjami i organizacjami pomagającymi cudzoziemcom w odnalezieniu się w krakowskiej rzeczywistości - biznesowej, społecznej, edukacyjnej, kulturalnej.

Punkt konsultacyjny w jurcie będzie działał na kampusie UEK od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14. Regularne dyżury rozpoczynają się 21 czerwca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska