red.
Monika Hojnisz
Monika Hojnisz Eurosport
Monika Hojnisz zajęła w słoweńskiej Pokljuce 2. miejsce w biegu na 15 km - pierwszej indywidualnej konkurencji Pucharu Świata 2018/2019. To jej najlepszy wynik w karierze!

- Czy to zasługa Świętego Mikołaja? Na pewno wytrwałości! - skomentowała na Facebooku chorzowianka, której na ️podium nagrody wręczał m.in. siwobrody patron dnia. - Uświadomiono mi dziś, że ostatnie podium miało miejsce pięć lat temu. Szmat czasu, jednak warto czekać na takie emocje - cieszyła się 27-letnia biathlonistka, brązowa medalistka mistrzostw świata w 2013 roku.

MONIKA HOJNISZ. JEJ PIERWSZY WIELKI SUKCES [2013, ZDJĘCIA]

Dzisiaj do zwycięstwa zabrakło jej ledwie 5,9 sek. Dżyma wykorzystała swoje bezbłędne strzelanie, Hojnisz spudłowała raz, zarobiła więc 1 karną minutę. Pobiegła świetnie, uzyskując na trasie 5. czas w stawce 101 zawodniczek. To dobrze rokuje przed kolejnymi startami. W sobotę sprint.

Biathlon Puchar Świata Pokljuka, wcześniej pisaliśmy
W pierwszym dniu sezonu Pucharu Świata rozgrywane były konkurencje mieszane - sprint mikstów i sztafeta mieszana (dwie zawodniczki i dwóch zawodników). W rywalizacji mikstów w Pokljuce Hojnisz i Szczurek zajęli 14. miejsce, mieli jedną rundę karną (Łukasz, po ostatnim strzelaniu). Zawody wygrali Norwegowie - Thekla Brun-Lie i Lars Helge Birkeland.

Biathlon Puchar Świata Pokljuka
W wyścigu sztafet mieszanych nasi biathloniści - w składzie Kinga Zbylut, Karolina Pitoń, Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik - uplasowali się na 19. pozycji. Zarobili dwie rundy karne (po jednej Pitoń i Guzik), stracili 5 minut i 21 sekund do zwycięzców, Francuzów.

Biathlon Puchar Świata Pokljuka, plan zawodów
Piątek, 7 grudnia: 14.15 sprint mężczyzn
Sobota, 8 grudnia; 14.15 sprint kobiet
Niedziela, 9 grudnia: 11.45 bieg na dochodzenie mężczyzn, 14.45 bieg na dochodzenie kobiet

Materiał oryginalny: Monika Hojnisz znakomicie zaczęła sezon! Jest wiceliderką Pucharu Świata [Biathlon, Puchar Świata Pokljuka] - Dziennik Polski