Monitoring a wzrost bezpieczeństwa w Twojej firmie

materiał partnera
Udostępnij:
Każdego dnia w Polsce dochodzi do przestępstw, które godzą w interesy nie tylko osób prywatnych, ale również firm (bez względu na ich wielkość i poziom osiąganych przychodów). Często sprawców nie można zidentyfikować ze względu na brak materiału dowodowego lub przesłanek uprawniających do podjęcia postępowania sądowego (np. niska szkodliwość czynu). Z tego właśnie powodu przedsiębiorcy powinni dbać o porządek w budynku oraz jego najbliższym otoczeniu. Czy monitoring to właściwe wyjście z sytuacji? W jaki sposób wpłynie na bezpieczeństwo obiektu, sprzętów, pracowników, klientów czy kontrahentów?

Dostępne systemy

Obecnie w sklepach lub ofercie firm montażowych znaleźć można dwa rodzaje monitoringu: analogowy i cyfrowy. Pierwszy z nich najczęściej wybierany jest do użytku prywatnego (np. kontrola posesji, mieszkania, działki budowlanej, garażu czy piwnicy) lub na potrzeby małych firm, które nie posiadają dużego budżetu. Jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia, a zapis materiału i późniejsze jego odtworzenie nie należy do najłatwiejszych. Drugi natomiast jest zdecydowanie nowszy, łatwiejszy w obsłudze, gwarantuje wyraźny obraz, a zarejestrowane wideo można oglądać nawet na zwykłym komputerze.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze opcji idealnej dla Twojej firmy zajrzyj na stronę https://www.autoid.pl/.

Profesjonalny montaż

Klasyczny monitoring umożliwia przede wszystkim podglądanie obrazów w czasie rzeczywistym (nie tylko w firmowej portierni, ale również w dowolnym miejscu na świecie za pośrednictwem połączenia internetowego). Oprócz tego dość ciekawą opcją jest aktywacja urządzenia dopiero po rozpoznaniu ruchu osób lub obiektów. Co ważne, szczególnie w miesiącach letnich i zimowych, większość kamer posiada stabilizatory temperatury i umożliwia pracę w zmiennych warunkach pogodowych.

Inne udogodnienia

Oprócz klasycznego wykorzystania systemu duże korporacje, które zatrudniają tysiące pracowników, z pewnością będą zadowolone z oprogramowania do kontroli ruchu na parkingach. Nowoczesne urządzenia monitorujące gwarantują sprawną weryfikację pojazdu (tzn. skanowanie tablicy rejestracyjnej) oraz podejmują konkretne działania – otwierają i zamykają bramy wjazdowe, naliczają koszty związane z zajmowaniem miejsca parkingowego, demaskują pojazdy kradzione lub związane z nielegalną działalnością oraz prowadzą statystyki i badania marketingowe wykorzystywane przez właściciela obiektu.

Sam fakt instalacji kamer wokół budynku firmowego oraz w jego wnętrzu informuje potencjalnych złodziei, że każda czynność, jaką podejmą, zostanie nagrana i w przyszłości wykorzystana przeciwko nim. Dzięki inwestycji w urządzenia rejestrujące zatrudniony personel może czuć się bezpieczniej, ponieważ na terenie firmy przebywają tylko osoby upoważnione lub zaproszone i zweryfikowane przy wejściu. W razie ewentualnych kradzieży, aktów wandalizmu czy kolizji drogowych materiał pozwoli rozstrzygnąć o winie i obiektywnie określi sprawcę zdarzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Krakowska