Dzieci z rodzin ukraińskich także piszą swoje życzenia do świętego Mikołaja, kładą je na oknie i wyczekują 19 grudnia, by spełniły się ich marzenia. Oczywiście tylko grzeczne dzieci otrzymują słodycze i prezenty, a niegrzeczne rózgę. Tym razem ten wyjątkowy czas jest bardzo ciężki dla rodzin uchodźców, które musiały opuścić swój kraj uciekając przed wojną. Będąc z dala od swoich domów ciężko im myśleć o kolorowych prezentach, czy też obfitych stołach świątecznych. Jednak są wolontariusze i miejsca, które dbają również o to, by w tych trudnych chwilach mogli poczuć się normalnie, a także wywołują uśmiech na ich twarzach.
- 17 grudnia w punkcie darów przy ulicy Piłsudskiego 29, Fundacja On Life wraz z Centrum Obywatelskim z ulicy Reymonta 20 organizują Mikołajki dla dzieci z rodzin ukraińskich przebywających w Krakowie i okolicach. W tym dniu w godzinach 10.00 - 13.00 Święty Mikołaj będzie rozdawał dzieciom prezenty - zabawki, słodycze i owoce. Zapraszamy dzieci do 15-go roku życia - zaprasza koordynator punktu darów Piotr Kubiczek jednocześnie dziękując lokalnym firmom za udzielone wsparcie.
Punkt darów działa ponownie od października
Z nowymi siłami i wypełnionymi magazynami fundacja On Life pod koniec października br. otworzyła nowy punkt wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy - przy ulicy Piłsudskiego 29. Wejście do punktu darów jest od al. Krasińskiego przy przystanku autobusowym Muzeum Narodowe. Można go odwiedzić raz w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty od godziny 10. do 13.
Z pomocy punktu darów mogą skorzystać uchodźcy z Ukrainy, którzy dopiero przyjechali do Polski, a także ci, którzy przekroczyli granicę w ciągu ostatnich trzech pełnych miesięcy. Wyjątkami od tych zasad będą kobiety w ciąży, osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy po 70 roku, a także rodziny, które mają trójkę lub więcej dzieci, co będzie wymagało potwierdzenia dokumentami.
Kluczowe produkty, które są wydawane w punkcie darów to te podstawowe jak: mąka, ryż, kasza, cukier, dżemy, mleko, płatki, biszkopty, konserwy rybne i mięsne itd. Mile widziane są także produkty higieniczne i chemiczne jak: mydła, żele, szampony, pasty do zębów i szczoteczki itp. Każda z osób, która zgłasza się po pomoc, otrzymuje taki sam zestaw pomocowy.
- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie
Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku
