MŚ w amp futbolu: porażka Polski z Anglią po szybko straconych golach

Szymon Starnawski
Amp futbol. W pierwszym meczu o miejsca pięć-osiem w mistrzostwach świata piłkarzy po amputacjach lub z inną wadą kończyn, które rozgrywane są w San Juan de los Lagos (Meksyk), Polska przegrała z Anglią 0:2 (0:2).

Nasza drużyna obie bramki straciła w pierwszych pięciu minutach pierwszej połowy spotkania. Pierwszą po błędzie w defensywie, drugą po dośrodkowaniu z lewej strony i strzale głową. Potem próbowała odrobić straty, ale brakowało jej skuteczności.

W naszej drużynie za kartki pauzowali dwaj zawodnicy Kuloodpornych Bielsko-Biała - obrońca Mariusz Krzempek i napastnik Bartosz Łastowski. W jej wyjściowym składzie ponownie znalazło się aż pięciu (komplet) graczy Husarii Kraków: obrońcy Kamil Rosiek i Przemysław Świercz, pomocnicy Marcin Guszkiewicz i Krystian Kapłon oraz napastnik Kamil Grygiel.

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Turcji Polska zdobyła brązowy, a Anglia srebrny medal (po złoto sięgnęli gospodarze turnieju).

Przypomnijmy, że w ćwierćfinale obecnych MŚ Polska zremisowała po dogrywce z wicemistrzem globu Angolą 3:3, ale przegrała w rzutach karnych 2:3. Anglia w ćwierćfinale uległa Brazylii 1:5.

Materiał oryginalny: MŚ w amp futbolu: porażka Polski z Anglią po szybko straconych golach - Dziennik Polski