Wstęp do wybranych ogrodów w Muszynie będzie płatny
Muszyna może poszczycić się znanymi w całym kraju ogrodami, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Popularne miejsca spacerów podzielone są na kilka stref, a wśród nich np. baśni i legend o Muszynie z jaskinią i chatą czarownicy, francuskie czy biblijne. Jest też pawilon muzyczny z kawiarnią, woliery z ptakami oraz zagrody z alpakami i białymi danielami. Turyści szczególnie upodobali sobie właśnie ogrody, co potwierdzają dane za sezon wakacyjny. Teraz to już ostatnia szansa, aby zobaczyć je za darmo.
Choć wstęp do ogrodów w jest bezpłatny, to wkrótce to się zmieni. Dotychczas przestrzeń utrzymywana była w zasadzie z opłaty uzdrowiskowej, ale z racji tego, że atrakcji wciąż tam przybywa, bo miasto i gmina uzdrowiskowa cały czas inwestują w powiększanie i udoskonalanie ogrodów, a to wiąże się z kosztami. Warto też zaznaczyć, że ogrody powstały dzięki finansowaniu ze środków unijnych, kończy się okres trwałości projektu, więc gmina może już w przyszłym sezonie wprowadzić bilety wstępu.
Te pojawią się w tzw. żywych ogrodów. Samo utrzymanie i opieka nad licznymi zwierzętami, w tym egzotycznymi, które tam zamieszkały wymaga sporych nakładów finansowych. Jak zaznacza burmistrz Jan Golba, ma być to symboliczna opłata. W najbliższej przyszłości chce także nieco zmienić to miejsce, tak aby obcowanie z naturą i zwierzętami było jeszcze przyjemniejsze.
- Chcemy stworzyć jeszcze lepsze warunki dla tych zwierząt i ptaków aczkolwiek one mają świetne warunki, ale chcemy wprowadzić pewne udogodnienia. A druga sprawa, to mamy pomysł, aby w przypadku niektórych zwierząt takich jak alpaki, króliki czy miniaturki kozy nigeryjskiej, była możliwość obcowania bezpośrednio z nimi. To samo dotyczy też pawi, które będziemy powoli wprowadzać na alejki parkowe, ale w momencie, kiedy zagrodzimy cały ten teren - mówi Golba.
Nowe ogrody w Muszynie
Muszyna ma największe w Polsce ogrody, a te wkrótce zostaną rozbudowane. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy budowie greckiego i chińskiego, kolejny w planach to wiklinowy. Uzdrowisko idzie za ciosem i szykuje kolejne atrakcje, które niezależne od pory roku cieszą się ogromną popularnością.
Planowane atrakcje mają być uzupełnieniem ogrodów tematycznych, wolna przestrzeń zostanie zagospodarowana by stworzyć kompozycyjną całość.
- Hotel milionera nad Jeziorem Rożnowskim przyciąga celebrytów
- To miejsce nad Jeziorem Rożnowskim zmieniło się nie do poznania
- To tutaj uczestnicy "Sanatorium miłości" balowali. Jest jak w pałacu
- Park Terapeutyczny z amfiteatrem i tężnią solankową. To będzie turystyczny hit
- Remont ratusza pochłonie około 20 milionów złotych i potrwa do 2025 roku
- Wspaniałe krynickie wille. To prawdziwe perełki architektoniczne w szwajcarskim stylu
