Muszynianka straciła punkty u siebie. Przegrała z Dąbrową

Rafał Kamieński
Ivanę Plchotovą blokują Agnieszka Bednarek-Kasza i Debby Stam-Pilon
Ivanę Plchotovą blokują Agnieszka Bednarek-Kasza i Debby Stam-Pilon Bartłomiej Tokarczyk
Mistrzynie Polski straciły pierwsze punkty w tym sezonie we własnej hali. Przegrały z MKS-em Dąbrowa Górnicza 2:3.

Minimalna porażka z liderkami tabeli wskazuje, że jeszcze żaden zespół w lidze nie może mówić o stabilizacji formy, a najczęstszym słowem na pomeczowej konferencji było "falowanie gry". W rolach głównych wystąpiły muszynianki, które grały dla "mineralnych" dwa sezony temu - Elżbieta Skowrońska i Izabela Żebrowska.

Mecz był emocjonujący, a w pierwszym secie nic nie sygnalizowało dalszego rozwoju wypadków. Tauron od pierwszych akcji miał kolosalne problemy z przyjęciem i blokiem muszynianek, które osiągnęły wkrótce miażdżącą przewagę.

Zryw dąbrowianek nastąpił dopiero pod koniec seta. Eksmuszyniance Elżbiecie Skowrońskiej nie drżała ręka w ataku, a kąśliwe zagrywki Magdaleny Śliwy robiły sporo zamieszania w szeregach gospodyń. Pierwszego seta Muszyna wygrała, ale w następnych partiach kibice zobaczyli wspomniane falowanie gry.

Najpierw w secie drugim dąbrowianki zdemolowały mistrzynie Polski, a te w secie trzecim odpłaciły się siatkarkom Waldemara Kawki pięknym za nadobne i pokonały je w identycznych rozmiarach.

Kolejny set lepiej zaczęły siatkarki Bogdana Serwińskiego, lecz po drugiej przerwie technicznej do głosu doszedł Tauron i po elektryzującej końcówce doprowadził do tie-breaka.

Set ostatni rozpoczął się nerwowo, bo żółtą kartkę za dyskusję z sędziami otrzymał Bogdan Serwiński. Mimo utraty punktu gospodynie zdołały wyjść na prowadzenie 6:3. Prowadziły jeszcze przy zmianie stron (8:6), potem jednak punkty zdobywały przede wszystkim eksmuszynianki: Elżbieta Skowrońska i Izabela Żebrowska. Ta pierwsza w całym meczu zdobyła 20 punktów i zasłużenie zgarnęła nagrodę MVP, drugi raz w tym sezonie.

- Zagrałyśmy w kratkę - stwierdziła kapitan muszyńskiej ekipy Agnieszka Rabka. - Zabrakło woli walki w ostatnim secie, aby przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Grałyśmy falami. Raz zdobywałyśmy kilka punktów, później kilka traciłyśmy.

Następny mecz Bank BPS zagra już jutro. Na drodze podrażnionych zapewne sobotnią porażką mistrzyń Polski stanie Impel Gwardia Wrocław. Mecz w hali Muszyna o godz. 18.

Bank BPS Muszynianka Fakro - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:23, 15:25, 25:15, 23:25, 13:15).
Sędziowali: Mariusz Gadzina i Piotr Dudek.
Widzów: 1000.
Bank BPS: Werblińska, Bednarek-Kasza, Kaczor, Radecka, Djurisić, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Gajgał, Rabka, Wensink, Rourke, Piątek.
Dąbrowa: Leys, Liniarska, Dirckx, Żebrowska, Skowrońska, Plchotova, Strasz (libero) oraz Zaroślińska, Ściurka, Śliwa, Lis, Nuszel.
MVP: Elżbieta Skowrońska

Konkurs fotograficzny "Mamo, tato, zrób mi portret". Weź udział i zgarnij nagrody!

Wybieramy najpiękniejszy rynek w Małopolsce! Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!

Wielka galeria! Zobacz archiwalne zdjęcia strojów Wisły Kraków z ostatnich stu lat!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!