FLESZ - Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

Pod tym pseudonimem ukrywa się Joanna Jagła. Zadebiutowała w Opolu pod koniec lat 80., a potem stała się gwiazdą musicalu „Metro”. Pierwszą autorską płytę nagrała w 1995 roku, a później wyspecjalizowała się w śpiewaniu klasyków polskiej piosenki. Prywatnie jest żoną cenionego tekściarza Marka Dutkiewicza i zajmuje się treningiem wokalnym.
- Pomysł na nową płytę zrodził się z tęsknoty za śpiewaniem piosenek z pięknym tekstem i porywającą muzyką. Ze wspomnień pary, którą na chwilę niedużą połączyło uczucie. Uczucie, które pozostawiło piosenki-perełki. Ale też z tęsknoty do muzykowania z moimi znakomitymi kolegami jazzmanami – tłumaczy Joanna Dark.
Wokalistce towarzyszy zespół w składzie: Filip Wojciechowski (piano), Paweł Pańta (kontrabas), Krzysztof Szmańda (instrumenty perkusyjne) i Jerzy Małek (trąbka). Gościnnie na płycie w piosence „To będzie miłość nieduża” zaśpiewał aktor Grzegorz Małecki, który wcielił się w serialu „Osiecka” w postać Jeremiego Przybory.