https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Muzyka łączy” – koncert galowy 17. Festiwalu Twórczości Korowód 23 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie

Paweł Gzyl
Opracowanie:
Magda Umer
Magda Umer Karolina Misztal
Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncert galowy „Muzyka łączy”, będący kulminacją 17. Festiwalu Twórczości Korowód. Wieczór pełen poetyckich piosenek odbędzie się 23 listopada o godz. 19. Bilety 90 i 110 zł.

O TYM SIĘ MÓWI. Wielki Kraków z poszerzonymi granicami miasta czy aglomeracja jak w Paryżu?

od 12 lat

Muzyczny Festiwal Twórczości Korowód odbywa się w Krakowie, gdzie na jednej scenie spotkają się zarówno utalentowani debiutanci, jak i uznani artyści polskiej sceny muzycznej. Celem wydarzenia jest pokazanie, jak bogata i różnorodna jest polska muzyka, a także jak wartościowe treści niesie za sobą każda polska piosenka.

Dotychczas w ramach Festiwalu Twórczości Korowód zaprezentowane zostały widowiska poświęcone wyjątkowym twórcom polskiej kultury literacko-muzycznej, takim jak m. in.: Marek Grechuta, Leszek Aleksander Moczulski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Wojciech Bellon, Jerzy Wasowski, Jonasz Kofta, Andrzej Poniedzielski, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora.

W tym roku konkurs w ramach festiwalu odbywa się drogą internetową. Jego laureatów posłuchamy w najbliższą sobotę w NCK. Koncert Galowy uświetnią także gwiazdy.

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70. ubiegłego stulecia śpiewane przez nią piosenki stały się wręcz przebojami. W recitalu usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny”, „Wciąż się na coś czeka” oraz piosenki „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” i „O niebieskim pachnącym groszku”. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl.

Bartek Kulik & Późne Lato wykonuje piosenki z elementami baśni, mieszających się z codzienną prozą. Grupę towrzą artyści artyści zainspirowani muzyką folkowych songwriterów lat 60., stąd usłyszymy wykonania w klasycznym brzmieniu instrumentów akustycznych (smyczki, instrumenty dęte, instrumenty etniczne).

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant-pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r. został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”. W sobotę w Krakowie posłuchamy jego piosenek w wersji Akustik Trio.

Pełny program festiwalu na www.piosenkarnia.pl.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska