Spis treści
Polana muzyki i światła na Górze Parkowej
Ośrodek Grupy PKL na Górze Parkowej stawia na retro atrakcje, ale we współczesnej wersji, aby zachować klimat dawnych czasów. Powstająca Polana Muzyki i Światła ma być rozwinięciem oferty ośrodka nawiązującym do klimatu lat 30 ubiegłego wieku.
- Przestrzeń, przyroda i atrakcyjna tematyka polany nawiązuje do symboliki Krynicy-Zdroju. Polana stanie się także niezapomnianą podróżą w czasie, to właśnie tam odwiedzający Górę Parkową, będą mogli podziwiać roślinne rzeźby, symbolizujące znane postacie uzdrowiska. W ogrodzie znajdą się kwiatowe rzeźby w kształcie instrumentów, z których usłyszymy niezapomnianą muzykę z minionej epoki retro - wyjaśnia biuro prasowe PKL.
To między innymi arie Jana Kiepury czy Marty Eggerth, którzy swoją pasją rozsławiali Krynicę-Zdrój. Polana stanie się również miejscem wystaw tymczasowych, podczas których prezentowane będą ażurowe rzeźby postaci z lat 30. czy witrażowe motyle.
Ta inwestycji powstaje na działkach gminnych, które ta wydzierżawiła spółce na 30 lat.
Podczas prac inwestycyjnych ośrodek turystyczny PKL na Górze Parkowej jest dostępny dla turystów. Zostały zamontowane specjalne tabliczki, które wskazują jak poruszać się po ośrodku.
Wieża na Górze Parkowej z przeszklonym tarasem
We wrześniu ruszyła budowa wieży wraz z punktem widokowym na wysokości 36 m, która znajdować się będzie przy budynku stacji górnej kolei PKL na Górze Parkowej. To właśnie z wieży będzie możliwość podziwiania urokliwego krajobrazu Krynicy oraz Beskidu wraz z Jaworzyną Krynicką, a nawet Tatry. Obok wieży znajdzie się zielona strefa odpoczynku.
- Wieża ma posiadać windę i przeszklony taras widokowy. To kolejny dowód na strategiczną współpracę gminy Krynica z PKL Góra Parkowa, która wcześniej przełożyła się na budowę amfiteatru przy dolnej stacji kolei linowo-terenowej oraz budowę poniżej szczytu Polany Muzyki i Światła - mówi Piotr Ryba.
PKL planują na 90-lecie ośrodka na Górze Parkowej zaprezentować nowe atrakcje
Projekt PKL przewiduje również trzeci etap modernizacji ośrodka na Górze Parkowej, podczas którego powstanie nowoczesne multimedialne centrum podróży w czasie do minionych lat Krynicy-Zdroju. Do tego posłuży budynku B2, który przejdzie gruntowną modernizację. Mają tam być prezentowane archiwalne zdjęcia i filmy nawiązujące do historii Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej oraz ciekawych, historycznych wydarzeń na świecie.
Rozbudowana zostanie również strefa dla rodzin z dziećmi, w której powstaną: karuzela, fontanna czy tor samochodów retro. Trzeci etap inwestycji planowany jest na lata 2025-2027. PKL planują na 90-lecie ośrodka w 2027 roku zaprezentować go w nowej odsłonie wraz ze wszystkimi atrakcjami dostępnymi dla turystów zarówno latem, jak i zimą.
- Hotel milionera nad Jeziorem Rożnowskim przyciąga celebrytów
- To miejsce nad Jeziorem Rożnowskim zmieniło się nie do poznania
- To tutaj uczestnicy "Sanatorium miłości" balowali. Jest jak w pałacu
- Park Terapeutyczny z amfiteatrem i tężnią solankową. To będzie turystyczny hit
- Remont ratusza pochłonie około 20 milionów złotych i potrwa do 2025 roku
- Wspaniałe krynickie wille. To prawdziwe perełki architektoniczne w szwajcarskim stylu
