https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niepełnosprawni sportowcy z Handicap Zakopane docenieni przez województwo małopolskie

Łukasz Bobek
Niepełnosprawni sportowcy Fundacji Handicap Zakopane spotkali się z wicemarszałkiem woj. małopolskiego Witoldem Kozłowskim
Niepełnosprawni sportowcy Fundacji Handicap Zakopane spotkali się z wicemarszałkiem woj. małopolskiego Witoldem Kozłowskim Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Fundacja Handicap Zakopane, która zajmuje się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, ma już 10 lat. Podopieczni fundacji mają już na swoim koncie wiele medali mistrzostw świata i Europy.

Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną spotkali się w Zakopanem z wicemarszałkiem Małopolski Witoldem Kozłowskim, aby podsumować występ zawodników na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata VIRTUS 2024. Podopieczni Fundacji łącznie zdobyli 22 medale.

- Małopolska zawdzięcza im ogromną promocję naszego regionu, a jednocześnie możemy pokazać nie tylko w Europie, że samorząd naszego województwa opiekuje się, dba i docenia wszystkich sportowców. Zarówno tych uprawiających rywalizację zawodowo jak i osoby z dysfunkcjami, dla których pasją są treningi i starty w zawodach. Dzisiaj w Zakopanem są to zawodnicy, podopieczni Fundacji HANDICAP założonej dziesięć lat temu przez panią Małgorzatę Tlałkę-Długosz przed laty znakomitą narciarkę alpejską. Praca wykonywana przez jej zespół trenerów z ogromnym wsparciem rodziców i opiekunów młodych zawodników to z możliwość ich integracji w społeczeństwie jak i uprawiania sportu, co przynosi znakomite efekty. Na ostatnich lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata ci młodzi ludzie łącznie zdobyli 22 medale: złote, srebrne i brązowe. Są więc dumą zarówno Małopolski jak i całego naszego kraju – podkreśla wicemarszałek Małopolski Witold Kozłowski.
 
Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji Handicap aktywność fizyczna, uprawianie sportu oraz rywalizacja w dobrej atmosferze znakomicie oddziałuje na każdego człowieka. Podopieczni Fundacji mają też możliwość pokonywania osobistych barier, uczestnictwa w życiu sportowym jak i podnoszenie poziomu sportowego, intelektualnego i społecznego.
 
- Wyniki naszych zawodników na ostatnich mistrzostwach są oszałamiające i sprawiły nam wszystkim: trenerom, ich rodzicom ogromną radość z efektów ich pracy i zaangażowanie w działanie naszej Fundacji. Gdy zaczynaliśmy naszą działalność 10 lat temu, naszym głównym celem było zorganizowanie zajęć sportowych dla dzieci, ich radości i integracji poprzez sport. Ale bardzo szybko okazało się, że nasi podopieczni stają się najlepszymi zawodnikami w Polsce. I wtedy powstała myśl, żeby podejść do tego profesjonalnie stąd i zaangażowanie do zajęć znakomitych trenerów oraz ogromna pomoc rodziców młodych sportowców. Treningi prowadzimy oczywiście za darmo, ale na opiekunów dzieci spadają kwestie logistyczne np. w zakresie transportu na treningi i wiele innych obowiązków – mówiła Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji Integracji Przez Sport Handicap.

Stado łań pasie się przed urzędem miasta w Zakopanem

Jeleń atakuje ludzi w Zakopanem. Zupełnie się już nie boi. I...

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska