To był wieczór, który przeniósł widzów na koniec XIX i początek XX wieku, gdy letnicy zaczęli odwiedzać Zakopane, poznawać górali i ich kulturę, a także zachwycali się tatrzańskimi widokami. Był to czas gdy Zakopane zostało odkryte przez ludzi kultury i sztuki, poetów, malarzy, wszelakich artystów. A także bogatych panów, dla których wczasy w Zakopanem były czymś nowym, wyjątkowym, przygodą, na którą wypadało się udać. Widowisko oparte było na tekstach z dawnych czasów.
Inscenizacja w humorystyczny sposób pokazywała spotkanie letników z góralami. Widzowie mieli sporo okazji do uśmiechu. A do tego humorystyczne sceny były przelatane góralską muzyką.
W role główne wcielili się ludzie, którzy góralską kulturę znają jak mało kto. Wystąpili m.in. Anna Malacina-Karpiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie, Małgorzata Karpiel-Bzdyk - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko, Bartłomiej Kudasik - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu, Bartek Koszarek - dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury "Dom Ludowy", a także Joanna Staszak – naczelnik wydziału kultury Urzędu Miasta Zakopane. Na scenie pojawili się także Jan Stanuch - Harnaś Roku 2016, Łukasz Strama - Harnaś Roku 2018, a także Dorota Trebunia, Kuba Gąsienica Fronek, Piotr Kuruc. Spotkanie prowadziła Helena Buńda – dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
