Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowa atrakcja w lesie łęgowym na Kamieńcu w Oświęcimiu
Osoby, które lubią spacery i obcowanie z naturą będą miały dodatkowy powód, by wybrać się na spacer po lesie łęgowym na Kamieńcu. Powstała ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, która pokazuje obecne tutaj bogactwo flory i fauny.
Jest to wspólne przedsięwzięcie miasta Oświęcim i firmy Synthos, która wsparła je finansowo w wysokości 100 tys. zł. Resztę potrzebnej kwoty na realizację ścieżki 150 tys. zł wyłożyło miasto. W zabawie i edukacji na ścieżce spacerowiczom towarzyszy bóbr Bobuś.
- Bardzo dobry pomysł, który przyciągnie dzieci i dorosłych. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, a dla dzieci do tego fajna zabawa - ocenia Karol Płonka, mieszkaniec Oświęcimia.
Spacerując ścieżką będzie można zapoznać się z informacjami umieszczonymi na 11 tablicach. W formie aktywnej zabawy odkrywa się bogactwa i zróżnicowanie świata istniejącej na tym terenie przyrody.
Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, który był dzisiaj na oficjalnym otwarciu ścieżki, też spodziewa się, że będzie to nie tylko miejsce dla plenerowych lekcji biologii i ekologii dla przedszkolaków czy dzieci ze szkół podstawowych, ale dla zainteresuje dorosłych mieszkańców i turystów. Pierwsze grupy szkolne już dzisiaj przeszły 2,5 km trasą.
Las łęgowy w Oświęcimiu ma blisko 24 hektary
Trasa ścieżki w formie pętli okalającej las łęgowy zaczyna się przy ul. Przecznej w rejonie Klubu Sportowego „Soła”. Prowadzi w stronę parku Pojednania i z powrotem. Na trasie można spotkać hotel dla owadów, wysłuchać ptasich treli na jednej z tablic, która zawiera imitację głosów ptaków czy zobaczyć starorzecze Soły. Ścieżka edukacyjna będzie dostępna o każdej porze roku.
Użytek ekologiczny „Łęg Kamieniec” został utworzony w 1998 roku w celu zachowania naturalnych fragmentów łęgów topolowo -wierzbowych oraz istniejącej na tym terenie flory i fauny ze względów naukowych, dydaktycznych i przyrodniczych. Zajmuje powierzchnię blisko 24 ha.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Oświęcim dziesięć lat temu w Google Street Wiev. Zobaczcie zdjęcia
- Jak będzie z dostępem do nowej obwodnicy Oświęcimia prowadzącej do S1?
- Szkoły z pow. oświęcimskiego, w których najlepiej zdali egzamin ósmoklasisty
- Wilczym Tropem w Oświęcimiu. Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. ZDJĘCIA, WIDEO
- KIBICE. Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim – Energa Toruń. ZDJĘCIA
FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS
