FLESZ - Oto najciekawsze aukcje WOŚP
Zabawa połączona z konkursem "Teatrzyk w Twoim domu" była elementem trwającego od 4 do 15 stycznia Festiwalu Teatrów dla Dzieci. Ponieważ w tym roku odbywał się on w sieci, organizatorzy zaproponowali, by to uczestnicy i widzowie zaprosili ich do swoich domów, w których powstaną prywatne, wyjątkowe, ręcznie zrobione teatry. Tematyka inscenizacji miała nawiązywać do zimy.
Zaprosiliśmy naszych widzów do zabawy w teatr. Zaproponowaliśmy, by uruchomili wyobraźnię i stworzyli w swoich domach mini spektakle teatralne inspirowane zimową literaturą dla dzieci. By ułatwić to zadanie przygotowaliśmy kilka niedokończonych historii, szkice dające się twórczo rozwinąć. Konwencja i forma były dowolne, a ograniczenia związane wyłącznie z pomysłowością twórców
- opowiadają inicjatorzy akcji.
Spośród wszystkich nadesłanych spektakli (z całej południowej Polski), przygotowanych przez młodych scenarzystów, aktorów i reżyserów, jury wybrało najciekawsze, by zaprezentować je na wirtualnej Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.
Pierwszej miejsce za przedstawienie "Fiolek na biegunie" zdobyła grupa Cztery-szmery za "plastyczną aurę przedstawienia oraz wyjątkowy nastrój, wspaniałą oprawę muzyczną i tajemnicę przekazu, spójność prezentacji, kreatywność oraz za zaangażowanie całej rodziny". Drugą nagrodą wyróżniono teatrzyk "Jestem Hugo - opowieść wigilijna" (Zgodna Grupa), a trzecią przedstawienie "Dziesięć bałwanków" Teatru Bodzio. Wyróżnienie otrzymał także teatrzyk "Odwiedziny Mikołaja" grupy "Trzy siostry".
Cieszymy się, że konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Okazało się, że mogliśmy liczyć na niezwykłą kreatywność i zaangażowanie uczestników konkursu, którzy całymi rodzinami wzięli udział w tej teatralnej grze
- dodają organizatorzy konkursu.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
- Tak wyglądał krakowski Kazimierz zaledwie 60 lat temu
