Nowy Sącz. Prezydent Handzel chce zabiegać o rządowe inwestycje, także te które proponowała jego konkurentka Iwona Mularczyk

Janusz Bobrek
Janusz Bobrek
Zaktualizowano 
Ludomir Handzel prezentuje Kartę Nowosądeczanina, dzieki której mieszkańcy Nowego Sącza mieliby mieć m.in. darmowe przejazdy miejską komunikacją i darmowe parkingi Janusz Bobrek
22 listopada Ludomir Handzel, kandydat Koalicji Nowosądeckiej, który w drugiej turze wyborów pokonał Iwonę Mularczyk (PiS) różnicą ponad 6 tys. głosów, zostanie zaprzysiężony na prezydenta Nowego Sącza. Po 12 latach zmieni Ryszarda Nowaka, do niedawna członka Prawa i Sprawiedliwości.

Co się zmieniło w życiu Ludomira Handzla od zeszłej niedzieli?
Tak naprawdę niewiele. Więcej się spotykam z mediami. Podziękowałem oczywiście mieszkańcom miasta i wyborcom. Zaczynam myśleć o tym, co się będzie działo po 22 listopada. Zacząłem też uporządkowywać swoje sprawy zawodowe.

Na pewno zmieniło się od tego czasu coś w postrzeganiu Ludomira Handzla, bo bardzo ciepło wypowiedział się o panu ustępujący pretendent Ryszard Nowak: „Znam Ludomira Handzla od przeszło dwudziestu lat i zawsze uważałem go za inteligentnego i sprawnego człowieka”. Od kampanii wyborczej sprzed czterech lat coś cię zmieniło?

Dziękuję panu Ryszardowi Nowakowi za te słowa. Muszę powiedzieć, że pod kilkoma ostatnimi wypowiedziami prezydenta też bym się podpisał.

Mówimy o komentarzu o przyczynie porażki PiS w tych wyborach?
Nie tylko. Ja nie chcę komentować wewnętrznych spraw partii politycznych.

Nowak za to dodał, że nie jest pewien pana zaplecza personalnego. O nie chciałbym spytać, bo przychodzi czas obsadzenia najważniejszych stanowisk w mieście. W poprzedniej rozmowie wymienił pan Artura Bochenka, jako potencjalnego wiceprezydenta. Kto jeszcze jest na tej liście?
Trwają rozmowy i przemyślenia. Będę stawiał na ludzi kompetentnych, merytorycznie przygotowanych do swojej funkcji, bo to jest najważniejsze. To nie mogą być osoby z nadania politycznego, tylko kompetentne.

A dwaj odchodzący wiceprezydenci: Jerzy Gwiżdż i Wojciech Piech mają u pana szanse na pracę?
Raczej to było jasne od początku. Mówiłem jasno, że nie jest to możliwe, żeby kontrkandydaci pełnili funkcje wiceprezydentów. Tymi ponad 21 tysiącami głosów sądeczanie jasno wskazali, że Nowy Sącz potrzebuje zmian.

Będę wymieniał inne nazwiska: Marta Poremba i Jacek Żelasko...

Zdecydowanie te dwie osoby bardzo cenię, są kompetentne i bardzo chciałbym, żeby tworzyły ten zespół dobrej zmiany dla Nowego Sącza.

W kuluarach można też było usłyszeć np. nazwisko prorektora PWSZ Marka Reichela. Też miałby dołączyć do tego zespołu?
Znam pana doktora Reichela, cenię jego dorobek i ścieżkę zawodową. Generalnie uważam, że trzeba będzie współpracować z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową jak i z Wyższą Szkołą Biznesu.

Wiem, że we wtorek był pan w Warszawie. Czy była to już wizyta w sprawie miasta?

Zamykam swoje prywatne sprawy, stąd moja wizyta w Warszawie, ale odbyłem też kilka ciekawych spotkań. Mam szerokie kontakty.

W trakcie kampanii wyborczej przyjeżdżało tu wielu ministrów z rządu PiS i obiecywało liczne inwestycje. Stawiali jednak wyborcom warunek, że musi wygrać Iwona Mularczyk. Jak pan teraz będzie zabiegał o te zadeklarowane pieniądze?
Bardzo się cieszymy z tych wszystkich zapowiedzi. One nie padły dla konkretnego kandydata, ale dla mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny. Sądzę, że z tych obietnic wszyscy się wywiążą, pewnie to zrobią nawet z radością, bo Nowy Sącz wymaga inwestycji. Mnie szczególnie cieszy te 15 milionów na rewitalizacje brzegów Kamienicy, bo to przedsięwzięcie o którym mówię od wielu lat.

Puszcza pan teraz oko do PiS?
Wiem, że wielu wyborców, którzy głosowali w 2015 roku na PiS teraz głosowało na mnie. Chcę być prezydentem całego Nowego Sącza, a nie tylko części. Chcę łączyć, a nie dzielić. Będę współpracował z każdym dla dobra miasta.

Od jakich inwestycji z programu wyborczego chciałby pan zacząć?
Taka inwestycja może być otwarty basen nad Łubinką czy wspomniane brzegi Kamienicy. Na te rzeczy sądeczanie najbardziej czekają. Wymienię też zagospodarowanie placu po Starej Sandecji. To wszystko miejsca, których właścicielem cały czas powinno być miasto. Ono powinno zadbać, żeby na nowo tętniły życiem.

W kampanii zobowiązał się pan podpisem, że nigdy nie wystawi ich na sprzedaż.

I podtrzymuję to, bo nie widzę takiej możliwości, żeby Stara Sandecja, maślany rynek czy basen nad Łubinką kiedykolwiek zostały sprzedane. To nasze srebra rodowe i powinny zostać w rękach Nowego Sącza i jego mieszkańców.

Za nim będzie można pełną parą realizować wspomniane inwestycje trzeba dokończyć te rozpoczęte. Interesował się pan już terminem zakończenia budowy nowego mostu heleńskiego?

Nie mam na razie dostępu do żadnych dokumentów i informacji większych niż takie jakie docierają do mieszkańców Nowego Sącza. Kiedy będę miał już takie informacje, to na pewno przekażę je mieszkańcom miasta, zgodnie ze stanem faktycznym.

Skoro o moście, to jak będzie się układała współpraca z sąsiednią gminą Chełmiec? Dotychczasowe relacje Ryszarda Nowaka z wójtem Bernardem Stawiarskim są bardzo szorstkie.
Jestem bardzo spokojny o tę współpracę, bo z Bernardem Stawiarskim rozumiemy się dobrze, jeśli chodzi o tematy infrastrukturalne. Dlatego wznowimy rozmowy na temat skomunikowania Chełmca i Heleny z prawobrzeżną częścią Nowego Sącza.

Naszych czytelników bardzo interesują sprawy finansowe. Ile pieniędzy pochłonęła pana kampania wyborcza?
Przygotowywane jest sprawozdanie finansowe, bo składa je każdy kandydat. Wiem, że przekroczyliśmy kwotę 100 tys. zł.

Będzie też konieczność złożenia oświadczenia majątkowego…
I zgodnie z prawem je złożę.

Na koniec spytam, jaką ma pan propozycje dla radnych spoza Koalicji Nowosądeckiej, o których głos będzie musiał pan zabiegać?
Bardzo podoba mi się pomysł rotacyjnego przewodniczącego rady, ale to oczywiście radni zadecydują. Chciałbym współpracować ze wszystkimi radnymi. Nie jestem kandydatem partyjnym, ale niezależnym, zabiegałem o poparcie nowosądeczan i chciałbym, żeby wszyscy radni niezależnie od barw politycznych wspierali dobre projekty dla Nowego Sącza.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: 12 listopada wolny od pracy, ale nie dla wszystkich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Pan Mularczyk zabiega o głosy wyborców Sądeczyzny.
Natomiast czy nie można odnieść wrażenia że w zamian dba o interesy Sądeckich Oligarchów?
A wyborcy muszą emigrować albo pracować za drobne!
Co tydzień słychać o wielkich inwestycjach w kraju, tylko NIE w SĄDECZYŹNIE !

D
Dosyć obietnic!

DOBRA decyzja Sądeczan! Pokazali że nie zgadzają się KOLEJNY RAZ NA TE SAME OBIETNICE - jak dotąd BEZ POKRYCIA !
Tam skąd pochodzę poseł który przez dwie kadencję nie zrealizowałby inwestycji tak ważnych jak Sądeczanka i kolej przez Piekiełko , nie dostałby się do parlamentu !
A tu poseł Mularczyk z senatorem Kogutem pewnie 20 lat to obiecują i po 20 latach mają ~20 konćepcji, i ani jednego projektu. TO JEST KPINA z WYBORCÓW ! ! ! Traktowanie ICH jak głupców!

11111

menel keisyr dalej nadaje.

k
keisyr

Handzla I tak wyrzucą z Ratusza. Nie spełni obietnic wyborczych to okaże sie w pełni oszustem i kłamcą. Spełni obietnice wyborcze to zrujnuje budzet Nowego Sącza.
Pani Iwono Mularczyk proszę nie zniżać sie I nie utrzymywać żadnych kontaktow z Handzlem. To czlowiek należący do warstwy społecznej zwanej plebsem. Pokazał to dobitnie w trakcie kampani wyborczej.
Pani Iwono, klub PiS nie może wchodzić w żadne koalicje z radnymi Handzla, czy Zegzdy. To szkodliwa dla miasta PO !!!
Pani Iwono proszę wycofać wszystkie Pani deklaracje i projekty dla miasta, rowniez te ze wsparciem Rządu Polskiego. Deklarowane przez Rząd srodki finansowe były przeznaczone na Pani projekty I inicjatywy, bo Pani była gwarantem wlasciwej ich realizacji
Pani Iwono Mularczyk proszę juz podjąć działania na rzecz objęcia fotela Prezydenta Nowego Sącza, Czeka na to co najmniej 15 tys. Pani zwolenników

K
Krytyk

Katastrofa dla budzetu miasta, moze przemyslal i sie uderzy w piers. To samo sie tyczy basenu nad lubinka ktora handzel nazywa perelka...

o
old44

Jakoś pan nagle umilkł odnośnie swoich obietnic dla ogółu mieszkańców Nowego Sącza. Pozwól, że je przytoczę : darmowe parkingi, darmowe przejazdy autobusami miejskimi, "Karta Sądeczanina".

11111

Gdybyś się trochę postarał i śledził co wyprawia ten menel w sieci to byś zmienił zdanie. To coś keisyr wcześniej mieszkańców Chełmca, Gnojnika i miejscowości nazywa menelemi to dlaczego nie nazwać keisyra menelem. Dlaczego jeżeli to coś jak keisyr nazywa plebsem mieszkańców Nowego Sącza i poprzednie władze to sam też tak zostanie nazwany. Od dłuższego czasu piętnuję i będę piętnował każdy wpis tego coś.

o
olek

nie rozumiem dlaczego obrzucasz ludzi wyzwiskami.Twoje wpisy to szczyt chamstwa.Kazdy ma prawo do wyrazania swoich pogladow

11111

Nie pasuje ci menelu to nie przyjeżdżaj do Nowego Sącza. Bądź dalej pastuchem na swojej wsi dla dobra mieszkańców Nowego Sącza.

K
Keisyr

Handzel obrazal szkalowal i wysmiewal Rzad Polski Handzel rzucal hasła zero rzadu w samorządzie zero partyjnactwa w samorządzie jestem niezależny. Dlatego Handzel może dostać od Rządu PiS co najwyżej solidnego kopa w d. ..
Pani Iwona Mularczyk prosze zerwać wszelkie kontakty z Handzlem

P
Paker z AK

Pędzel może Mnie pocałować w dzyndzla ,to nie jest Mój Prezydent i Moich kumpli z AK i jak tam jego blondi z os. Gołąbkowickiego ?Coś jej teraz wogóle nie widać na osiedlu.

K
Karol

Aż przykro czytać takie brednie wypowiadane pod adresem Pana Handzla - wstyd

p
pawel

prosze sie zwrocic o 15 milionow do EMILI BROWN .Zdecydowanie jej paszkwil pomogl panu wygrac w drugiej turze.Zaznaczam ze z cala rodzina glosowalismy na pana dr.GLUCA.Pana wybor to tragedia dla N.Sacza tak jak prezydentura Nowaka ktory doprowadzil N.Sacz do ruiny

l
lemur

I gitara.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3