Zespół zabudowań Hali Targowej wzniesiono w latach 1937-1940. Jak przekazało nam Biuro Prasowe Urzędu Miasta Krakowa, budynek Hali Targowej stanowi własność gminy Kraków i jest w użytkowaniu wieczystym Społem Podwawelskiej Spółdzielni Spożywców.
Spółdzielnia „Społem” wynajęła pomieszczenia dawnej chłodni inwestorowi, mającemu doświadczenie w prowadzeniu klubowej i rozrywkowej działalności w różnych rejonach Polski, także w Krakowie.
Mieszkańcy obawiają się, że obok ich bloków w części Hali Targowej będzie więc prowadzona dyskoteka, co może wiązać się z hałasem, zakłócaniem porządku w rejonie placu targowego przez osoby wychodzące nad ranem z imprezy.
Mieszkańców wsparła Rada Dzielnicy II Grzegórzki, która podjęła uchwałę w sprawie zablokowania możliwości powstania klubu tanecznego, dyskoteki lub innego lokalu rozrywkowego w kompleksie budynków Hali Targowej.Radni z Dzielnicy II zawnioskowali też o przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie sposobu zagospodarowania budynku dawnej chłodni należącego do kompleksu budynków Hali Targowej.
W sprawę zaangażował się prezydent Krakowa Aleksander Miszalski. W urzędzie poinformowano, że rozpoczął rozmowy z inwestorem, który prowadzi prace adaptacyjne w części kompleksu Hali Targowej na Grzegórzkach. Celem negocjacji jest wypracowanie rozwiązania, które zabezpieczy interesy okolicznych mieszkańców.
Wciąż jednak jest wiele niejasności. Wiele wyjaśniłoby udostępnienie umowy miasta ze spółdzielnią "Społem", sprawdzenie na jaką działalność może być Hala Targowa wykorzystywana i podnajmowana przez spółdzielnię.
Gdyby urząd zorganizował spotkanie dla mieszkańców z udziałem wszystkich zainteresowanych stron, to być może niepokój na Grzegórzkach byłby mniejszy.