Orliki przywiozły brązowe medale z MP Juniorów i Młodzieżowców

Marek Podraza
Bartosz Piekarz, Rafał Markowicz i Adrian Dziki godnie reprezentowali ziemię gorlicką. Dzięki Dariuszowi Piekarzowi nasi badmintoniści pną się coraz wyżej w sportowej karierze.

Znów zrobiło się głośno o młodych i utalentowanych badmintonistach UKS Orliki Ropica Polska. W Białymstoku odbyły się kilka dni temu Yonex Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, w których wystąpiło trzech zawodników UKS Orliki Ropica Polska: Adrian Dziki, Rafał Markowicz oraz Bartosz Piekarz. Podopieczni Dariusza Piekarza nie zawiedli i wrócili do Ropicy Polskiej z medalami.

- Był to bardzo udany start dla juniorów naszego klubu w tej prestiżowej i najcenniejszej imprezie w kraju. Po raz pierwszy w badmintonie w tej kategorii wiekowej zdobywamy medal dla klubu, gminy Gorlice oraz ziemi gorlickiej. Wywalczony brązowy krążek przez Rafała Markowicza i Bartosza Piekarza w grze podwójnej mężczyzn jest zwieńczeniem ciężkiej i żmudnej pracy naszych młodych sportowców w sezonie 2014/2015. Wspomnę tylko liczne treningi, starty, konsultacje oraz wyjazdy na zawody. Jest tym cenniejszy, iż obaj zawodnicy to wychowankowie naszego klubu, a skala trudności zawodów była najtrudniejsza ze względu na fakt, że MP naszpikowane były reprezentantami Polski i najlepszymi zawodnikami w kraju - informuje nas zadowolony trener Dariusz Piekarz.

Bartosz Piekarz w mistrzostwach zaliczył również udany start w grze pojedynczej. W stawce 29 zawodników doszedł do ćwierćfinału, zajmując ostatecznie wysokie piąte miejsce. W drabince turniejowej Bartosz w pięknym stylu pokonał zawodnika z Kędzierzyna-Koźla - Michała Kazimierczaka 2:0 i nawet odniesiona w drugim secie kontuzja - naderwane mięśnie skośne brzucha - nie przeszkodziła mu wygrać meczu i awansować dalej.

Życiowy sukces na mistrzostwach Polski odniósł też Adrian Dziki, który ostatecznie uplasował się w grze pojedynczej mężczyzn na dziewiątej pozycji. Zabrakło mu w meczu o ósme miejsce z Robertem Mirgą z Głubczyc konsekwencji, zimnej krwi i trochę szczęścia. Nasz zawodnik po emocjonującym trzysetowym meczu przegrał 1:2 w poszczególnych setach do 20,-18, -15, zostawiając po sobie wśród obserwatorów bardzo dobre wrażenie.

Drugi nasz medalista Rafał Markowicz w grze mieszanej z Magdaleną Machnik z UKS Orbitek Straszęcin musiał uznać wyższość w ćwierćfinale późniejszym złotym medalistom, parze Robertowi Mirga i Kornelii Marczak. Nasz mistrz przegrał walkę o medal 0:2 i ostatecznie uplasował się na wysokim piątym miejscu. W grze podwójnej mężczyzn w drodze do medalu nasi badmintoniści rozegrali następujące mecze: Markowicz i Piekarz - Gołębiewski i Turbaczewski 2:0 (12,14), Markowicz i Piekarz- Hałasa i Mosorzewski 2:0 (14,11), Biernacki i Szydłowski - Markowicz i Piekarz 2:0 (6,13).

- W Białymstoku wywalczyliśmy brązowy medal w grze podwójnej, dwa piąte miejsca w grze pojedynczej i grze mieszanej oraz dziewiąte miejsce w grze pojedynczej, co jest najlepszym dotychczasowym startem dla naszego klubu i gorlickiego badmintona. Mamy nadzieję, iż wynik osiągnięty przez chłopców, stanie się motywacją do pracy dla ich młodszych kolegów i koleżanek oraz bardziej rozpropaguje badmintona w środowisku, a także zostanie doceniony na forum lokalnego środowiska - dodaje trener Dariusz Piekarz.

Naszym zawodnikom oraz trenerowi gratulujemy sukcesu. Warto wspomnieć także, że kilka dni wcześniej podczas Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych nasi badmintoniści aż czterokrotnie stawali na podium. I miejsce w grze podwójnej dziewcząt zajęła para Wiktoria Dąbczyńska i Izabela Jajko. Szymon Piekarz z Karolem Dulakiem zdobyli brąz. W grze mieszanej Rafał Markowicz i Magdalena Machnik zdobyli drugie miejsce, a para deblowa Adrian Dziki i Rafał Markowicz III miejsce.