Orszak wyruszy z parafii św. Józefa na osiedlu Zasole, po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 11. Zatem, jak łatwo się domyślić, po zebraniu się wiernych przed kościołem, wyruszą w trasę kilka minut po godzinie dwunastej.
Orszak przejdzie do parafii św. Maksymiliana Męczennika na osiedlu Chemików. Tam królowie pokłonią się nowonarodzonemu Jezusowi. Potem będzie wspólne kolędowanie.
W oświęcimskich parafiach będą przygotowane papierowe korony oraz śpiewniki, które uczestniczy orszaku będą mogli pobrać w świątyniach przed udaniem się na miejsce początku marszu.
Królewski orszak także w Bielanach
Z kolei w Bielanach Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 13.30 spod Wiejskiego Domu Ludowego „Rondelek” na Zasolu Bielańskim, skąd uda się do ołtarza polowego w Bielanach. Wszystko zakończy się wspólnym kolędowaniem w Wiejskim Domu Kultury w Bielanach.
- Samorządy dofinansowały zakup radiowozów dla policji w powiecie oświęcimskim. WIDEO
- „Sylwester z 74” w Oświęcimiu, czyli wesoły autobus na ulicach miasta. WIDEO
- Eryk Ceglarz (Jawiszowice): wiosnę zwykle mam lepszą. Będę walczył o koronę snajperów
- KIBICE. Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń. ZDJĘCIA
- Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy w Oświęcimiu. Wszyscy wygrali
- Nie chcą ośrodka dla imigrantów, choć nikt go nie chciał budować. Uchwała przyjęta
