Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, to kolejna już wizyta tego pojazdu w Krakowie. Poprzednie testy były prowadzone w pierwszej połowie 2023 roku i trwały dwa miesiące.
Autobus jest wyposażony w ogniowo wodorowe o mocy 70 kW i może pomieścić do 37,5 kg wodoru. To daje możliwość przejechania na jednym tankowaniu do ok. 350 km. Pojazd jest niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację. Może jednorazowo przewieźć 78 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących. Dla osób poruszających się na wózkach jest dostępna platforma umożliwiająca łatwe wsiadanie i wysiadanie.
- Testy pojazdu ARTHUR BUS Kraków oznaczają, że przez najbliższe dwa tygodnie września pasażerowie będą mieć do dyspozycji trzy autobusy zasilane wodorem. Cały czas trwają bowiem testy autobusu Solarisa i Autosana z takim napędem - informuje MPK S.A w Krakowie i dodaje, że ma w planach w najbliższym czasie zakupić 10 autobusów zasilanych wodorem.
Firma ARTHUR BUS to stosunkowo nowy reprezentant branży mobilności, który podczas targów w 2022 roku w Berlinie miał światową premierę swojego autobusu wodorowego.
Przypomnijmy, że Kraków już od czerwca 2022 roku eksploatuje autobusy zasilane wodorem. To wtedy na terenie zajezdni autobusowej w Płaszowie została uruchomiona pierwsza w Polsce mobilna stacja PKN Orlen do tankowania wodoru.
W sklepach jest coraz drożej i nadchodzą kolejne podwyżki
