FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
Krakowski Festiwal Żydowskiego Teatru to nowa inicjatywa na kulturalnej mapie Krakowa. Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. Tegoroczny festiwal stanął przed wyzwaniem edycji pandemicznej. Tak narodził się pomysł przestrzeni na styku świata teatru i internetu, której ideą jest zachowanie istoty teatru, czyli interakcji artystów z widzami.
W niedzielę, podczas ostatniej w tym roku sesji teatralnej na żywo, aktorzy zagrają w niecodziennych warunkach, które teraz są naszą "tymczasową" codziennością. Sesje teatralne zostały przygotowane on-line specjalnie dla medium internetowego. Można podłączyć się bezpośrednio do sesji (przez zoom) lub też oglądać livestream w internecie.
Rejestracji można dokonać na stronie http://jewishtheatrefestival.pl oraz https://www.facebook.com/jewishtheatrefestival
Na widzów czekają nie tylko spektakle z ubiegłorocznej edycji, ale także zakotwiczone w nich dyskusje i sesje.
Spotkania Lajkoniczne: “Konik Galicyjski”, niedziela, godz. 12.00
Sesja muzyczno-taneczna on-line (mini spektakl) “Konik Galicyjski” z udziałem kompozytora, wirtuoza cymbałów, badacza i twórcę żydowskiej muzyki Michała Pal’ko. W roli Konika - aktorka i tancerka Paula Gogol. Twórcy zainspirowani przedstawieniem „Konik Kazimierski” – spektaklu muzyczno-tanecznego nawiązującego do żydowskiej kultury i tradycji, będącej przez wieki nierozerwalną częścią kultury Krakowa - wprowadzą widzów w świat instrumentów muzycznych, charakterystycznych melodii, dawnych i współczesnych aranżacji. Sesja przeznaczona jest również dla dzieci i młodzieży.
Rejestracja na stronie http://jewishtheatrefestival.pl oraz https://www.facebook.com/events/796172434265453/
Mazagan.city: "Mazagan Odpływa", niedziela, godz. 18.00
W niedzielne popołudnie widzowie zobaczą fragmenty z przedstawienia "Mazagan.Miasto" w reżyserii autora (Krakow, 2018) - na podstawie dramatu "Mazagan.Miasto" Beniamina M. Bukowskiego połączone ze scenami nagrywanymi przez aktorów „tu i teraz” w wybranych przestrzeniach (m.in. krakowskiego Kazimierza): dodatkowe sceny stanowią uzupełnienie istniejącej historii i poszerzenie jej o nowy, aktualny kontekst.
Występują: Alicja Karluk, Magda Jaworska, Wanda Roszkowska, a we fragmentach filmowych również Sebastian Grygo. Za reżyserię sesji on-line odpowiada Tanya Segal
Rejestracja na stronie http://jewishtheatrefestival.pl/ oraz https://www.facebook.com/events/711389326185175/
„1926 r. Krakowski Teatr Żydowski” - lekcja historii w konwencji teatralnej, poniedziałek, godz. 20.00
„1926 r. Krakowski Teatr Żydowski” to wykład multimedialny online o historii przedwojennego Krakowskiego Żydowskiego Teatru oraz powojennej historii sceny przy ul. Bocheńskiej w Krakowie – na podstawie dokumentów, zdjęć i materiałów archiwalnych.
Rejestracja na stronie http://jewishtheatrefestival.pl/ oraz https://www.facebook.com/events/840560350113734/
