Oświęcim. W hokejowych derbach Małopolski Unia lepsza od Podhala [ZDJĘCIA, WIDEO]

W takich okolicznościach, w przewadze, Jan Daneczek zdobył trzecią bramkę dla Unii. W hokejowych derbach Małopolski, rozegranych w Oświęcimiu, Unia pokonała TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1. Fot. Jerzy Zaborski
W hokejowych derbach Małopolski Unia Oświęcim pokonała we własnej hali TatrySki Podhale Nowy Targ i wciąż zachowuje cień szansy na zajęcie 5. miejsca po drugiej części fazy zasadniczej. Już we wtorek (19 stycznia) podopieczni Josefa Dobosza, także u siebie, rozegrają zaległy mecz z mistrzem Polski, tyskim GKS.

Gospodarze dobrze zaczęli, bo – wobec ostrożnej gry obu zespołów – Sebastian Kowalówka z bliska wepchnął krążek do siatki.

Przyjezdni mogli szybko doprowadzić do wyrównania, lecz Bryan McGregor z bliska trafił w Michała Fikrta.

Potem lewą stroną atakował Radim Haas. Krążek przejął Peter Tabaczek, ale za pierwszym razem nie zdołał pokonać Odrieja Raszki. Potem przejął krążek i od tzw. zakrystii wpakował do siatki.

Na 19 s przed pierwszą przerwą Daniel Kapica oddał strzał z wysokości bulika, a - że Michał Fikrt chwilę wcześniej znalazł się na kolanach - krążek koło ucha wpadł mu do siatki.

Na początku drugiej części wyborne okazje zmarnowali Wojciech Wojtarowicz (23 min) z Maciejem Szewczykiem (24 min). Potem jednak tempo gry podkręcili goście. Szarża Patryka Wronki omal nie przyniosła im wyrównującego trafienia. - Potem mieliśmy więcej z gry, ale tym się meczów nie wygrywa – ocenił Marek Ziętara, trener Podhala.

Trzeciego gola miejscowi zdobyli w przewadze, kiedy karę odsiadywał Damian Tomasik. Jan Daneczek z bliska dopełnił formalności.

Tuż przed drugą przerwą górale byli bliscy złapania kontaktu. Daniel Kapica już ograł Michała Fikrta, lecz trafił w zewnętrzną stronę bocznej siatki.

W końcówce mecz się zaostrzył, a goście złapaniem trzech kar z rzędu stracili szansę na szukanie remisu. Zaczęło się od faulu Krzysztofa Zapały na Kamilu Paszku (54.19). Nowotarżanin za atak z tyłu otrzymał karę mniejszą plus 10 minut za niesportowe zachowanie. Na lodzie omal nie doszło do regularnej bijatyki. Od tego momentu goście cały czas grali w osłabieniu. Potem Patryk Wronka rzucił na bandę Dariusza Wanata. Później ten sam oświęcimski napastnik został podcięty przez Filipa Wielkiewicza. Tym samym goście pozbawili się szans na doprowadzenie do dogrywki. - Nasze faule nie wynikały ze złośliwości, ale z ferworu walki – tłumaczył Marek Ziętara, trener górali. - Kiedy mecz ucieka, górę biorą emocje, które czasem muszą w pewien sposób eksplodować. Szanuję trenera Unii, z którym się przyjaźnię. Gratuluję oświęcimianom wygranej.

- Cieszę się, że wygraną chłopcy sprawili urodzinowy prezent mojemu asystentowi Sławkowi Wielochowi – powiedział Josef Dobosz, trener Unii.
_
- O wyniku meczu zdecydowała pierwsza tercja, w której zrobiliśmy proste błędy _– ocenił Marek Ziętara, trener Podhala.

Unia Oświęcim – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
1:0 S. Kowalówka (Kysela, Wojtarowicz) 4, 2:0 Tabaczek (Haas) 15, 2:1 Kapica (Tapio) 20, 3:1 Daneczek (Vosatko, Wojtarowicz) 36.
Sędziował: Janusz Strzempek (Katowice). Kary: 4 – 22 minut (w tym 10 dla Zapały za atak z tyłu). Widzów: 600.

Unia: Fikrt - Vosatko, Bezuszka; S. Kowalówka, Daneczek, Wojtarowicz – Modrzejewski, Gabryś; Szewczyk, Haas, Tabaczek – Kysela, Nowotarski; Piotrowicz, Paszek, Adamus – Budzowski, Wanat, Malicki.

Podhale: Raszka – Jaśkiewicz, Haverinen; Wielkiewicz, Zapała, Różański; Sulka, Tomasik; Wronka, McGregor, Gruszka – Mrugała, Łabuz; Tapio, Kapica, Michalski.

Inne mecze: JKG GKS Jastrzębie - GKS Tychy 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia 3:4 ( 0:1, 1:2, 2:1).