Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto 10 najpiękniejszych miejsc w Tatrach na jesienne górskie wędrówki. Zobaczcie, gdzie warto iść we wrześniu i październiku

Łukasz Bobek
GrześTo dwuwierzchołkowy szczyt w Tatrach Zachodnich, w grzbiecie granicznym na zachód od Polany Chochołowskiej. Grześ jest odwiedzany zarówno przez polskich, jak i słowackich turystów. W zimie zjeżdżają z niego narciarze. Nartostrada istniała tutaj już przed II wojną światową, w 1956 została ponownie otwarta i obecnie dopuszczalna jest tutaj zimowa turystyka narciarska. Na szczycie znajduje się drewniany krzyż, ustawiony w 1992 roku na pamiątkę konspiracyjnych spotkań działaczy opozycyjnych z Polski i Słowacji.
GrześTo dwuwierzchołkowy szczyt w Tatrach Zachodnich, w grzbiecie granicznym na zachód od Polany Chochołowskiej. Grześ jest odwiedzany zarówno przez polskich, jak i słowackich turystów. W zimie zjeżdżają z niego narciarze. Nartostrada istniała tutaj już przed II wojną światową, w 1956 została ponownie otwarta i obecnie dopuszczalna jest tutaj zimowa turystyka narciarska. Na szczycie znajduje się drewniany krzyż, ustawiony w 1992 roku na pamiątkę konspiracyjnych spotkań działaczy opozycyjnych z Polski i Słowacji. Wikipedia
W Tatrach powoli rozpoczyna się jesień. To dla wielu miłośników wędrówek po górskich szlakach najpiękniejsza pora roku. To właśnie teraz tatrzańskie szczyty i lasy przybierają złoto-brązowe barwy. Szlaki wyludniają się, a i pogoda jest zdecydowanie bardziej stabilna. To właśnie teraz wiele osób decyduje się na wypad w góry. Zobaczcie, które miejsce w Tatrach warto odwiedzić o tej porze roku.

Tatry jesienią są piękne i malownicze, ale mogą być bardzo niebezpieczne. Nocami temperatury na szczytach mogą spadać do zera, albo poniżej zera stopni. A to oznacza, że na szlakach może być ślisko i niebezpiecznie.

Jesienią na tatrzańskich szlakach turyści mogą natknąć się na dzikie zwierzęta m.in. na buszujące w borówkach niedźwiedzie. - W razie spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie bez gwałtownych ruchów oddalić się w przeciwnym kierunku. Nigdy nie podchodź do zwierzęcia, np. aby zrobić mu zdjęcie. Dzikie zwierzęta bywają niebezpieczne dla człowieka - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Pomimo, że mamy jeszcze kalendarzowe lato, to szlaki mogą być miejscami mokre i śliskie. Trzeba się już liczyć z tym, że niedługo w wyższych partiach Tatr, w godzinach porannych, zwłaszcza po stronie północnej, w miejscach zacienionych mogą występować oblodzenia.

Czarny szlak na Gubałówkę w Zakopanem

Szlak na Gubałówkę w Zakopanem otwarty. Konieczne do tego by...

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska