Owocobranie w Łącku często nazywane jest sadowniczymi dożynkami. Nic w tym dziwnego, w końcu gmina Łącko słynie z sadowniczych tradycji. Od lat Urząd Gminy w Łącku wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łącku w pierwszy weekend września organizuje wydarzenie, które przyciąga tłumy.
Tegoroczny program jest równie bogaty, a świętowanie zacznie się już dzisiaj, 2 września. O godz. 19 w parku rekreacyjnym nad Dunajcem będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko plenerowe przygotowane przez TEATR ze społecznością „ŁĄCKO 0.1”.
W niedzielę, 3 września, o godz. 10.30 mieszkańcy gminy Łącko wezmą udział w mszy świętej w kościele parafialnym w Łącku, w czasie której dziękować będą za tegoroczne plany i prosić o kolejny dobry rok. Po nabożeństwie, około godz. 11.40, spod kościoła do Amfiteatru na Jeżową wyruszy parada traktorów i barwny korowód.
Po oficjalnym otwarciu Święta Owocobrania na scenie prezentować będą się następujące zespoły: Orkiestra im. T. Moryto, Jazowiaczek, Grupa Taneczna Klub Senior+ z Łącka, Małolipnicka Rodzina Kolpinga, Dolina Słomki, Górale Łąccy.
Około godz. 15 odbędzie się tradycyjny Turniej Wsi. Przedstawiciele poszczególnych sołectw gminy Łącko będą mierzyć się w takich kategoriach jak: rzut beretem sołtysa na odległość, skoki na skakance, hokej z jabłkiem, przenoszenie worka ze zbożem na czas, ujeżdżanie byka.
Wydarzenie zakończą koncerty zespołu ROY – godz. 17.30 oraz ROMPEY – godz. 19.
Na Owocobraniu nie zabraknie stoisk z owocami i ziemiopłodami. Będą też wystawy traktorów, prac twórców ludowych i rękodzieła artystycznego. Do tego rodzinny konkurs strachów na wróble, piknik questowy i inne atrakcje dla dzieci.
„Gazeta Krakowska” wydarzenie objęła swoim patronatem medialnym.
- Czarna Młaka w Muszynie. Niezwykły kilkusetletni staw urzeka zwłaszcza jesienią
- Nowoczesny park wodny przy stawach w Starym Sączu hitem wakacji
- Są jak dzieła sztuki ludowej! Piękne wieńce dożynkowe z całej Małopolski
- Przeciągali tira, podnosili auto w Podegrodziu. Był czas na selfie z Pudzianem
- Niezwykły Festiwal Wód Mineralnych. Wystąpił Bednarek i inni. Zdjęcia
- Tak wygląda nowy grobowiec rodziny Koral - twórców „lodowego imperium”
Grybów. Widownia przy amfiteatrze cieszy oko
