
Park im. Wincentego á Paulo położony jest na terenie Dzielnicy V Krowodrza pomiędzy ul. Lea, Skarbińskiego, Bydgoską i Aleją Kijowską.
Powierzchnia parku wynosi 2,33 ha.
Część terenu parku jest własnością Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy Parafii NMP z Lourdes. Została ona udostępniona miastu na podstawie umowy dzierżawy, aby całość mogła być utrzymywana przez Gminę Miejską Kraków.

Park Aleksandry położony jest na terenie Dzielnicy XII Bieżanów – Prokocim w rejonie ul. Wielickiej, Jerzmanowskiego i Aleksandry.
Powierzchnia parku wynosi 4,7ha (teren jest w stałym utrzymaniu).
Na jego terenie występują cenne siedliska przyrodnicze rdestu wężownika, bzu hebd, suche murawy napiaskowe, roślinność wilgotnych łąk i torowisk niskich.
Park objęty Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru Park Aleksandry, obowiązującego od dnia 29.12.2008 roku.

Park Żeromskiego położony jest na terenie Dzielnicy XVIII Nowa Huta przy ulicy Sieroszewskiego. Został przekazany do użytkowania w 2001 r.
Powierzchnia parku wynosi 2,56 ha.
Park położony jest na skarpie i graniczy z Obszarem Natura 2000 oraz użytkiem ekologicznym, jakim są Łąki Nowohuckie. Z parku rozciąga się piękny widok na ten cenny obiekt przyrodniczy. Wraz z łąkami stanowi doskonałe miejsce do obserwacji ptaków, a także do czynnego uprawiania sportu tj. jazdy na rowerze, biegania czy nordic – walking.

Park Stacja Wisła. Dzielnica XIII - pomiędzy bulwarem Lotników Alianckich a ul. Zabłocie na terenie dawnej Stacji Podgórze-Wisła
Nowy park to efekt starań mieszkańców skupionych wokół inicjatywy SOS Zabłocie, wspieranych przez Fundację Czas Wolny i Stowarzyszenie PODGORZE.PL. Wspólnie udało się przeprowadzić konsultacje społeczne, na których zebrane zostały szczegółowe oczekiwania mieszkańców. Stały się one podstawą do ogłoszenia konkursu na koncepcję parku. Jego laureatem został Michał Grzybowski, student drugiego stopnia architektury krajobrazu na Politechnice Krakowskiej. Wybrana koncepcja została przedstawiona mieszkańcom, którzy zaakceptowali przedstawione rozwiązania. Zakłada ona, że park ma umożliwiać wiele aktywności jak uprawianie sportu, relaks, gry i zabawy, uprawę warzyw i kwiatów, a także udział w kameralnych wydarzeniach, jak koncerty czy wystawy plenerowe. W projektowanym pawilonie znajdzie się mała strefa gastronomiczna, toaleta itp.
v