Pięć medali zapaśników Dalinu Myślenice

Archiwum sekcji zapaśniczej Dalinu Myślenice
Sporty walki. Pięć medali zdobyli zawodnicy Dalinu Myślenice podczas dwóch zawodów, które odbyły się w miniony weekend.

Kadeci walczyli w międzynarodowym turnieju zapaśniczym im. Ryszarda Dworoka w Rudzie Śląskiej, a młodzicy w Lubzinie w otwartych mistrzostwach województwa podkarpackiego w sumo.

W turnieju w Rudzie Śląskiej rywalizowało około ok. 100 zawodników z 11 polskich klubów polskich oraz z zespołu z Trzinca (Czechy). Dalin reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz w kat. 54 kg i Jakub Moskała w kat. 85 kg.

Podopieczni trenera trenera Ryszarda Szpakiewicza reprezentowali się bardzo dobrze. Krzysztof wywalczył kolejny złoty medal, pokonując w finale Rafała Stachowicza z Wierzbicy, a Jakub sięgnął po srebro po porażce z Dawidem Mkrtchanem z Raciborza.

W Lubzinie walczyło 147 zawodników z 14 klubów z trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Dalin pod wodzą trenera Roberta Proszkowca reprezentowali: Adrian Poradzisz i Mikołaj Łętocha w kat. do 55 kg oraz Jan Mastela w kat. 70 kg.

Mastela stanął na najwyższym stopniu podium, wygrywając w eliminacjach z trzema przeciwnikami i w finale z zawodnikiem gospodarzy Dawidem Robakiem.

Poradzisz wywalczył srebro, przegrywając w finale z Michałem Worwą z Rzeszowa. Łętocha sięgnął po brązowy krążek. Przegrał ze swoim kolegą klubowym Poradziszem, a w walce o trzecie miejsce pokonał Mateusza Wesołowskiego z Koronowa.

Niestety, z powodu choroby na zawody nie pojechali pozostali zawodnicy myślenickiej sekcji zapaśniczej: Jakub Miska, Antoni Starzec i Wojciech Łętocha.

Autor: Jerzy Filipiuk

Materiał oryginalny: Pięć medali zapaśników Dalinu Myślenice - Dziennik Polski