- Wybór Niedzicy jako serca Rajdu nie jest przypadkowy – to magiczne miejsce z przepięknym Jeziorem Czorsztyńskim oraz historycznym zamkiem. Mieszkańcy Niedzicy to niezwykle serdeczni i otwarci ludzie, którzy przyjęli uczestników Rajdu z otwartymi ramionami - mówi Piotr Wojtaszczyk, szef Rajdu ds. Promocji.
Wydarzenie rozpoczęło się w czwartek 1 maja. Najpierw uczestnicy Rajdu w grupach lub indywidualnie przemierzali trasy górskie, z których zeszli do rajdowej bazy w Niedzicy. Tam czekało na nich wiele atrakcji - różnego rodzaju gry i zabawy, quizy muzyczne, konkursy, dyskoteki oraz turnieje sportowe.
Kolejnego dnia na uczestników czekać będzie koncert finałowy, podczas którego na scenie pojawią się: Lenar, Boski Heniek, a gwiazdą wieczoru będzie Łydka Grubasa, tworząca różnorodną mieszankę muzyki rockowej, przeplataną zapożyczeniami ze wszelkich gatunków muzycznych. Łydka jest zespołem, który jest bardzo żywiołowy na scenie i koncentruje się na publiczności, wciągając ją z całych sił do współpracy podczas koncertu.
Tradycje
Rajd Politechniki Krakowskiej ma własne tradycje, jak np. wybory najbardziej niepotrzebnej rzeczy w rajdowym plecaku czy własny rajdowy śpiewnik. Najdłuższą tradycją jest ta dotycząca nazw kolejnych edycji imprezy. Od trzeciej edycji każdy kolejny rajd ma nazwę zaczynają się na literę "e". Pierwszy E-rajd był Ekskluzywny, kolejny Elegancki, a pośród następnych były m.in.: Epicki, Ekonomiczny, Elficki, Ekstraligowy, Elektryczny, Europaletowy, Endorfinowy, Erupcyjny, Estradowy, Edeński, Ezoteryczny, Energetyczny, E-learningowy, Ekstrawagancki i Ekscentryczny, Epikurejski, Emcekwadratowy, Egzotyczny, Egzystencjalny, Enigmatyczny, Emocjonalny...
63. Rajd Politechniki Krakowskiej
- Rajd Politechniki od 1962 roku jednoczy młodych ludzi przy górskich wędrówkach, na polu namiotowym i niepowtarzalnych koncertach. Pierwsza edycja została zorganizowana przez Kazimierza Flagę, ówczesnego wiceprzewodniczącego Zrzeszenia Studentów Polskich PK, a później rektora naszej uczelni. Wtedy studenci przemierzali malownicze szlaki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Od tamtego czasu rajd na stale wszedł do studenckiej tradycji, na przełomie kwietnia i maja zjeżdżają na niego w różne górskie zakątki Małopolski rajdowicze z całego kraju, nie tylko studenci czy absolwenci PK. Mamy takich fanów Rajdu Politechniki Krakowskiej, którzy byli na nim kilkadziesiąt razy - mówi Piotr Wojtaszczyk z Samorządu Studenckiego Politechniki, członek sztabu organizacyjnego tegorocznego Rajdu PK.
W dotychczasowej historii rajdu nie odbył się on tylko jeden raz - w 1983 roku, z powodu stanu wojennego. Rajdy odbywały się nawet w pandemii - dwie edycje miały formę on-line.
