Tatry tegorocznej jesieni zachwycają. Piękne czerwono-złote barwy drzew liściastych, krzewów i traw, a wyżej skaliste szczyty, nad którymi rozpościera się lazurowe niebo. Takie wspaniałe widoki towarzyszą tym, którzy decydują się wyruszyć na górski szlak.
Poniedziałkowe niebo podarowało miłośnikom górskich wędrówek jeszcze wspanialsze widoki. Z chmur, które spowiły Zakopane i doliny wyłoniły się górskie szczyty, jak wyspy na białym morzu.
Wybierając się w góry dla pięknych widoków należy pamiętać, że nocami wysoko w Tatrach pojawiają się przymrozki. Na szlakach pojawia się cienka warstwa lodu. Warto także zabrać ze sobą ciepłe ubranie, czapkę i rękawiczki.
- Warunki do uprawiania turystyki w dolnych partiach Tatr, są dobre. Na niektórych odcinkach szlaków może być ślisko, mokro i błotniście (błoto zalega np. na Ścieżce nad Reglami, na odcinku między Doliną Chochołowską, a Doliną Lejową). W partiach graniowych, po stronie północnej i w miejscach zacienionych, możliwe miejscami oblodzenia. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest tam bardzo ślisko. Należy pamiętać, że dni są coraz krótsze. Wycieczkę trzeba zaplanować w taki sposób, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem. Latarka/czołówka w plecaku może okazać się niezbędna - informują w komunikacie turystycznym pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.
TOPR ćwiczył ewakuację turystów z wagonika kolejki na Kasprowy Wierch
