Piłkarze Garbarni zremisowali sparing w Stalowej Woli

Serhij Krykun strzelił jedną z bramek dla Garbarni
Serhij Krykun strzelił jedną z bramek dla Garbarni Andrzej Wiśniewski
Piłka nożna. W sparingowym mecz drugoligowców Garbarnia Kraków zremisowała na sztucznym boisku w Stalowej Woli z miejscową Stalą 3:3. Grano dwa razy po 60 minut.

Ponieważ rozpoczęcie rozgrywek II ligi zostało opóźnione ze względu na zły stan boisk, obie drużyny rozegrały spotkanie kontrolne, które przez pierwszą godzinę stało na dobrym poziomie i toczyło się w szybkim tempie.

Gospodarze pierwsi zdobyli gola, potem to garbarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Najpierw Tomasz Ogar wykorzystał prostopadłe podanie Tomasza Liputa, a potem Serhij Krykun wykończył indywidualną akcję i trafił do siatki strzałem w dalszy róg bramki. Ten ostatni miał też jeszcze jedną okazję do zdobycia gola.

- W pierwszej połowie meczu obie drużyny zaprezentowały bardzo dobrą grę, były dobrze zorganizowane. Po wielu zmianach poziom spotkania był już gorszy, ale sparing okazał się pożyteczny. Stal była wymagającym przeciwnikiem dla naszej drużyny – powiedział drugi trener Garbarni Marcin Sadko.

W Stali wystąpił m.in. Michał Mistrzyk, który powrócił do niej po wypożyczeniu do Garbarni.

Stal Stalowa Wola – Garbarnia Kraków 3:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Trubeha 22, 1:1 Kiebzak 35, 1:2 Ogar 71, 2:2 Śpiewak 78, 2:3 Krykun 81, 3:3 Żyliński 84.

Garbarnia: Cabaj (61 Kozioł) – Piszczek (61 Pawłowicz, 90 Borovicanin), Garzeł (61 Moskal), Kalemba (61 Wrześniewski), Furtak (78 Piszczek)– Wójcik (61 Liput), Masiuda, Pietras, Gawle (61 Krykun)– Kiebzak (61 Ogar), Serafin (61 Siedlarz, 88 Serafin).