Pływanie. W Unii Oświęcim chłopcy brylowali w Grand Prix Polski w Łodzi

Oświęcimianie myślą już o zimowej edycji ligi SMS.
Oświęcimianie myślą już o zimowej edycji ligi SMS. Fot. Jerzy Zaborski
Pływacy Unii Oświęcim walczyli w Grand Prix Polski w Łodzi na krótkim basenie, a w najbliższy weekend sprawdzą się na własnym obiekcie w mistrzostwach Małopolski.

W Łodzi z dobrej strony pokazali się chłopcy. Zabrakło sztandarowej postaci oświęcimskiego pływania, czyli Katarzyny Kołodziej, którą zatrzymały sprawy osobiste.

Jak zwykle w Pucharze Polski prowadzono klasyfikacje dla poszczególnych styli. Wśród dziewcząt, wśród delfinistek 17- i 18-letnich, na najniższym stopniu podium uplasowała się Dominika Adamiec.

Wśród chłopców dobrze wypadł Mateusz Dubas, który wygrał wśród 16-letnich żabkarzy, a wśród zmiennistów zajął drugą lokatę. - To jeden z zawodników, którzy na kolejnych zawodach Grand Prix Polski, w Poznaniu, spróbuje powalczyć o kwalifikację na mistrzostwa krajów Europy Środkowej – zwraca uwagę Marek Dorywalski, prezes oświęcimskich pływaków.

Wyniki Dubasa w żabce były na tyle dobre, że został także sklasyfikowany na 8. miejscu w kategorii open.

Powody do zadowolenia mieli także inni żabkarze. Sebastian Ciastoń był drugi wśród 17- i 18-latków, a Maciej Krulikowski w tej samej kategorii wiekowej był piąty.

Wśród 16-letnich delfinistów wygrał Oskar Cieśla, a jego klubowy kolega, Patryk Blachura, był trzeci ale w kategorii 17- i 18-latków.

Oświęcimskie akcenty były także w stylu zmiennym. Sebastian Ciastoń był drugi wśród 17- i 18-latków, ale też został sklasyfikowany na szóstej pozycji w klasyfikacji “open”.

Oświęcimskie mistrzostwa Małopolski będą ostatnim sprawdzianem dla tych chłopców, którzy będą chcieli wykonać kwalifikację na imprezę międzynarodową.

Z kolei pozostali zawodnicy sposobią się do zimowej edycji ligi SMS, która 1 grudnia rozpocznie się w oświęcimskiej pływalni i potrwa dwa dni.