Po wielu nieudanych próbach budowy hali przy zespole szkół w...

  Po wielu nieudanych próbach budowy hali przy zespole szkół w Giebułtowie jest szansa na boisko z balonem

  Zdjęcie autora materiału
  Barbara Ciryt

  Dziennik Polski 24

  Samorządowcy i dyrekcja szkoły w miejscu budowy hali balonowej
  1/13
  przejdź do galerii

  Samorządowcy i dyrekcja szkoły w miejscu budowy hali balonowej ©Fot. Starostwo Powiatowe w Krakowie

  Rusza wreszcie budowa obiektu sportowego dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie. Przy placówce prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Krakowie ma powstać boisko kryte balonem, ogrzewane zimą, z którego można korzystać przez cały rok.
  Władze powiatu podpisały umowę na realizację zadania i przekazały plac budowy. Uczniowie i nauczyciele całe lata z niecierpliwie czekali na halę. Samorządowcy podejmowali próby budowy kilka razy, powstawały koncepcje, były plany, ale hali sportowej nie było.

  Teraz rozstrzygnięto kolejny przetarg; wygrała spółka z Wrocławia, która zaoferowała budowę wielofunkcyjnego boiska z balonem za 1 mln 690 tys. zł.

  - Na to zadanie pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwo Sportu i Turystyki z programu „Sportowa Polska - program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” w wysokości 283 tys. 470 zł - mówi Wojciech Pałka, starosta krakowski.

  Prace muszą rozpocząć się w tym roku, bo, jak zaznacza starosta, część pieniędzy na ten obiekt ma być wydana w tym roku. Zaplanowano, że do grudnia zostaną wykonane prace za 485 tys. zł. A ponad 1,2 mln zł będzie zapłacone w przyszłym roku.

  Planowane jest boisko ze stałą konstrukcją, dlatego zakres robót wymaga wylania fundamentów, montażu konstrukcji stalowej oraz powłoki PCV i wykonania nawierzchni boiska. Wraz z tym obiektem balonowym przewidziano zaplecze kontenerowe, z szatniami i sanitariatami oraz kantorkiem dla nauczyciela.

  Obiekt ma być połączony przewiązką ze szkołą. Hala zostanie wyposażona w sprzęt, powstaną przy niej chodniki i parkingi, instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe.

  Mimo, że było kilka nieudanych prób budowy obiektu sportowego, to Paweł Sikora, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie liczy, że w przyszłym roku uczniowie rozpoczną tu zajęcia sportowe.

  - Jestem przekonany, że inwestycja się powiedzie. Wykonawca przy odbieraniu placu budowy obiecał, że rozpocznie prace za dwa, trzy tygodnie - mówi.

  Ta hala balonowa, ogrzewana zimą, z otwieranymi bokami, latem znacznie poprawi sytuację szkoły, która obecnie traci na wizerunku, gdy przy rekrutacji uczniowie pytają o zaplecze sportowe.

  - Obecnie mamy siłownię zewnętrzną i niewielką siłownię w szkole, która jest w remoncie - zaznacza dyrektor. Podkreśla, że szkoła chce współpracować z budowanym w sąsiedztwie centrum sportowym, gdzie powstają obiekty od gry w tenisa, badmintona i squasha.

  Firmie budującej ten ośrodek przed kilku laty powiat sprzedał teren z boiskiem należącym do giebułtowskiej szkoły i dotychczas nie wybudował obiektu sportowego dla uczniów. A władze powiatu już w poprzednich kadencjach obiecywały uczniom nową halę. W 2013 r. budowa miała ruszać, ale nic z tego nie wyszło. Za to w innych placówkach powiatowych obiekty sportowe powstawały.

  W Giebułtowie w ubiegłym roku też podpisano umowę na realizację boiska z balonem, ale wykonawca uznał, że wycenił ją za tanio i zrezygnował.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo