Czytaj także: Z Krakowa znikają sygnalizacje wzbudzane
Urzędnicy przyznają, że na razie nie wpłynęła żadna oferta, ale za to są zasypywani dopytaniami od potencjalnych sponsorów.
- Jesteśmy w pełni przekonani, że obiekt ten może stać się perłą w koronie przy budowie strategii marketingowej wielu firm - zachęcają w ogłoszeniu o konkursie miejscy urzędnicy. Umowa ma trwać co najmniej pięć lat. Pewne jest to, że w nowej nazwie stadionu, w podtytule muszą pozostać słowa "im. H. Reymana".
Zwycięska firma będzie miała wiele przywilejów. Po pierwsze wyłączne prawo do nadania oficjalnej nazwy stadionu oraz stworzenia jego logo. Będzie prezentowana we wszystkich dokumentach i materiałach promocyjnych. Będzie mogła wykorzystać wizerunek stadionu np. w swoich reklamach. Gmina umieści nazwę stadionu w minimum 20 lokalizacjach na znakach drogowych przy głównych drogach dojazdowych do stadionu i do Krakowa oraz na przystanku komunikacji miejskiej w pobliżu stadionu, a co za tym idzie zmieni się jego nazwa w rozkładzie jazdy.
Na stadionie będą mogły pojawiać się loga firmy, po jednym pod dachem trybun na każdej zewnętrznej stronie stadionu, o maksymalnej wielkości 16 na 4 metry. Do tego po jednej sztuce loga przy dwóch telebimach nad boiskiem. Znaki sponsora będą pojawiać się też w innych miejscach na stadionie, na podłogach, klatkach schodowych, bramach, korytarzach itd.
Klub Wisła udostępni sponsorowi co najmniej 30 sekund łącznego czasu emisji komercyjnej na telebimach i ekranach LCD znajdujących się we wnętrzach holi dla kibiców. 50 proc. czasu zostanie przeznaczone na emisję loga stadionu, a pozostałe 50 proc. na logo/reklamę sponsora. Pojawią się też cztery stoiska gdzie firma będzie mogła prezentować swoje produkty lub usługi. Jej logo pojawi się też na biletach.
Sponsor będzie też miał prawo pierwokupu 20 - 50 (do negocjacji) miejsc biznesowych na trybunie VIP. Zyska też prawo do korzystania z 10-20 (do negocjacji) oznakowanych miejsc parkingowych na
parkingu przy Stadionie. Gmina udostępni mu też 10-osobową lożę VIP (uzgodnioną przez strony) przez cały okres trwania umowy
Pieniądze od sponsora mogą wpłynąć do miejskiej kasy na raz lub zostać rozłożone na raty.
O tym kto wygra w konkursie zadecyduje pięcioosobowe jury w składzie:
1) Barbara Janik - Doradca Prezydenta Miasta Krakowa, Przewodnicząca Sądu
Konkursowego
2) Barbara Mikołajczyk - Dyrektor Wydziału Sportu
3) Krzysztof Kowal - Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej
4) Ewa Rosek - Menadżer koordynujący Wisła Kraków S.A.
5) Piotr Należyty - przedstawiciel Wisła Kraków S.A.
Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!