Czytaj także:
Interes zamierzała rozkręcić firma Podkarpacki Port Powietrzny. Pod protestem podpisało się ponad 400 osób, wspieranych przez starostę nowosądeckiego Jana Golonkę. Ludzie obawiali się skażenia środowiska i szkodliwego dla zdrowia wpływu emisji zanieczyszczeń. List protestacyjny z podpisami trafił do Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.
- Nałożyliśmy na firmę obostrzenia, jak konieczność częstego poddawania kontrolom emisji określonych substancji do środowiska i czasu pracy instalacji odpowiedzialnych za tę emisję - mówi dyrektor wydziału Jan Opiło.
Krośnieńska spółka zaakceptowało warunki. Nieoczekiwanie kilka tygodni temu wstrzymała realizację inwestycji. - Na razie nie będziemy podejmować żadnych działań - zapowiedział wczoraj prezes Roman Walczyk. Nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć, czy to oznacza całkowitą rezygnację z uciążliwej dla środowiska produkcji w Podegrodziu.
Wójt Małgorzata Gromala przyznaje, że dotarły do niej nieoficjalne informacje o wycofaniu się inwestora z uruchomienia wytwórni. - Czekamy na potwierdzenie tej pomyślnej dla nas wiadomości - stwierdziła. - Nie chcemy takiego zakładu w pobliżu domów.
Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!