Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie oraz promocją służby wojskowej. Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej.
Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowę schronienia. Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. - Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się – zapowiadają organizatorzy.
Na Podhalu gra odbędzie się w piątek 11 listopada na stadionie biatlonowym w Kościelisku-Kirach. Początek gry o godzinie 10 - bez względu na warunki atmosferyczne. - Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16 – zapowiadają organizatorzy.
Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki. Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi.
Szczegółowe informacje, w tym regulamin oraz wzór zgłoszenia, dostępne są na stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu: wcrnowytarg.wp.mil.pl lub pod numerem telefonu koordynatora CWCR OZ w Krakowie: 693 820 335.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
