Poszukiwany zatrzymany przez grupę Speed w Kętach
Na ulicy Żwirki i Wigury w Kętach policjanci dali sygnał do zatrzymania się kierowcy samochodu marki Peugeot, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Za kierownicą samochodu siedział 32-letni obywatel Ukrainy.
Podczas weryfikowania jego danych okazało się, że jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu do odbycia kary więzienia za spowodowanie trzy lata temu śmiertelnego wypadku drogowego na Ukrainie - informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Samochód został zabezpieczony i odholowany administracyjnie na policyjny parking.
W środę, w 5 lutego zatrzymany został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie został przesłuchany, po czym prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie do czasu ekstradycji.
Następnego dnia zatrzymany trafił przed oblicze sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie, który wydał postanowienie o areszcie tymczasowym w wymiarze 40 dni. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został osadzony w jednym z aresztów śledczych.
Poszukiwania czerwoną notą Interpoplu
Czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań w celu aresztowania i ekstradycji. Lista osób poszukiwanych znajduje się na stronie Interpolu w zakładce Osoby poszukiwane.
Zobacz także:
