WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"
Jak informują zarówno piłkarska spółka, jak i TS Wisła, 25 stycznia 2021 roku doszło do podpisania Memorandum, które definiuje zasady dalszej współpracy. Ma to doprowadzić do ścisłej kooperacji obu organizacji i być realizowane przez unię personalną na poziomie zarządzania. Co to ostatnie oznacza w praktyce? To, że - tak jak informowaliśmy - do zarządu stowarzyszenia wkrótce wejdą współwłaściciele piłkarskiej spółki, czyli Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski. Trzecią osobą w zarządzie będzie osoba rekomendowana przez stowarzyszenie. Zarząd będzie z kolei nadzorowany przez komisję rewizyjną, w której większość będą miały osoby nominowane prze stowarzyszenie.
Jak informują obie strony, dokumenty podpisali przewodniczący rady nadzorczej Tomasz Jażdżyński i jej wiceprzewodniczący Jarosław Królewski, a w imieniu stowarzyszenia prezes zarządu Rafał Wisłocki i wiceprezes Dorota Gburczyk. Ustalenia zostały wcześniej zatwierdzone i poparte przez zarząd stowarzyszenia w pełnym składzie.
Strony ustalił również, że zarekomendują opisane zmiany w składzie organów stowarzyszenia podczas najbliższego walnego zgromadzenia, które jego zarząd zobowiązał się zwołać w najbliższym możliwym terminie.
- Rozpoczynamy nowy etap w historii Wisły Kraków. Po prawie ćwierćwieczu rozdziału wszystkie sekcje znów będą zgodnie pracowały na chwałę „Białej Gwiazdy”
- powiedział Jarosław Królewski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej piłkarskiej spółki akcyjnej.
- W obydwu organizacjach wykonano mnóstwo ciężkiej pracy na przestrzeni ostatnich dwóch lat, sytuacja w związku z pandemią jest jednak nadal bardzo skomplikowana. Wierzymy, że uzyskane synergie pozwolą lepiej przezwyciężyć trudności
- dodał Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzorczej spółki akcyjnej.
Ze strony TS Wisła sprawę komentuje prezes Rafał Wisłocki:
- Ustaliliśmy, iż niezależność finansowa sekcji zostanie utrzymana. Posiadana przez stowarzyszenie infrastruktura wraz z wiedzą ekspercką i możliwościami operacyjnymi zapewnianymi przez spółkę pozwoli wygenerować dodatkowe środki wspierające działalność i rozwój wszystkich sekcji.
- Nowe władze zobowiązały się zadeklarować dołożenie wszelkich starań w celu utrzymania wszystkich sekcji Towarzystwa na nie gorszym niż obecnie poziomie
- dodaje Dorota Gburczyk, wiceprezes stowarzyszenia.
Te ostatnie słowa są o tyle znaczące, że jak informowaliśmy, w trakcie rozmów o połączeniu swoje obawy zgłaszali przedstawiciele mniej popularnych sekcji TS Wisła. Obawy o to, czy po takim ruchu nie zostaną po prostu zlikwidowane.
Przypomnijmy, że spółka akcyjna TS Wisła Kraków prowadzi sekcje: piłki nożnej, Blind Footballu, Amp Futbolu oraz sekcję e-sportową. Stowarzyszenie z kolei ma takie sekcje jak: koszykówka kobiet i mężczyzn, siatkówka kobiet, gimnastyka, boks, judo, kickboxing, pływanie, szermierka, strzelectwo i brydż. Prowadzi też Wiślacką Szkołę Futbolu.
Obie organizacje od lat zmagają się problemami, m.in. dużym zadłużeniem, które starają się spłacać. Połączenie sił ma w zamyśle poprawić organizację i wyprowadzić klub o 115-letniej tradycji na prostą.
- Tak mieszkają gwiazdy sportu! Zobacz apartamenty Małysza, Lewandowskiego, Kubackiego
- Były piłkarz Wisły musi odejść z klubu. Winne kontuzje
- Były piłkarz Cracovii trenerem na Zanzibarze!
- Piękna dziewczyna nowego napastnika Wisły Kraków ZDJĘCIA
- Wisła Kraków. Kadra drużyny - wiosna 2021 w piłkarskiej ekstraklasie
- Wisła Kraków. Transfery, wypożyczenia, plotki - zima 2021
