- Z zewnątrz przystanek wygląda podobnie, ale w środku sporo się zmieniło. Po obydwu stronach powstała konstrukcja ustawiona na filarach. Elewacja została odtworzona w nowym miejscu. Perony powiększono, by pociągi mogły zatrzymać się z obydwu stron. Pasażerowie mogą się schronić przed słońcem czy deszczem pod zadaszeniem. Na przystanku trwają jeszcze prace wykończeniowe. Od czerwca pociągi zaczną kursować tu po każdym z czterech torów - informują w PKP Polskie Linie Kolejowe.
Inwestycja realizowana jest w ramach gigantycznego zadania za przeszło 1,2 mld zł, polegającego na dobudowie drugiej pary torów na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy - Rudzice.
Modernizacja krakowskiej linii średnicowej zakłada budowę w centrum miasta w sumie czterech torów kolejowych. Tory „boczne” będą dla pociągów aglomeracyjnych i regionalnych, a środkiem jeździć mają pociągi dalekobieżne. Takie rozwiązanie ma ułatwić prowadzenie ruchu i dać możliwość przewoźnikom uruchomienia dodatkowych połączeń.
Ważna decyzja dotycząca budowy linii tramwajowej Meissnera -...
W ramach inwestycji, w sąsiedztwie przystanku Kraków Zabłocie zaplanowano także trzy nowe mosty kolejowe wraz z kładką pieszo-rowerową Grzegórzki - Zabłocie. Dwa mosty są już gotowe, trzeci wraz z kładką jest na ukończeniu. Wybudowano także m.in. estakady kolejowe (zastąpiły nasyp) między ul. Kopernika i Miodową. Przebudowywany jest także wiadukt nad ul. Grzegórzecką i powstaje przystanek kolejowy Kraków Grzegórzki.
Rekordowe inwestycje Poczty Polskiej

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA