Puchar dla Błękitnych Bodzanów! W finale pokonali Puszczę II Niepołomice

Tak cieszyli się piłkarze Błękitnych Bodzanów ze zdobycia Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Wieliczka YouTube / MZPN Kraków / CFSport
Błękitni Bodzanów pokonali Puszczę II Niepołomice 2:0 w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Wieliczka. W meczu rozegranym w piątkowy wieczór 11 listopada na stadionie w Staniątkach bramki zdobyli Damian Lebiest i Mateusz Flak. Błękitni są 12. drużyną, która wywalczyła przepustkę do fazy wojewódzkiej PP - brakuje jeszcze czterech zespołów do skompletowania jej uczestników.

Błękitni i Puszcza II znają się z "okręgówki", w lidze wyraźnie wyższą pozycję mają niepołomiczanie. I to oni szybko wcielili się w rolę drużyny prowadzącej grę. A Błękitni postawili na pressing z zaskoczenia, przechwyty i atak szybki. Co w pierwszej połowie dało im świetne efekty.

W 18 min Żerdecki wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Pamule - a ten strzelił z bliska prosto w Grabowskiego. To była znakomita okazja, a sędzia po wszystkim i tak odgwizdał przewinienie Żerdeckiego. Jednak sześć minut później Błękitni mieli już powody do radości: świetną akcję lewą stroną przeprowadził Klęk, który następnie zagrał po ziemi przed bramkę Puszczy II. Podania nikt nie przeciął, więc dotarło do Lebiesta, który był przy dalszym słupku i kopnął piłkę do siatki.

Niepołomiczanie zareagowali o tyle, że zaczęli częściej kończyć akcje strzałami. W 31 min po uderzeniu Cygana z 20 m Machlowski sparował piłkę na poprzeczkę. A w 43 min poradził sobie z "główką" Mazanka (po centrze Belskiego). Pierwsza połowa skończyła się rzutem wolnym dla Błękitnych. Spod bocznej linii dośrodkowanie wykonał Pamuła, a Flak zagłówkował tak, że piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce.

Niepołomiczanie po przerwie wciąż mieli problem ze stwarzaniem klarownych sytuacji. A gdy taką miał w 65 min Stokłosa, nie zdołał celnie zagłówkować. Parę minut później zakotłowało się w polu karnym Błękitnych, ofiarną obroną zażegnali niebezpieczeństwo, jednak to już był taki czas, w którym przewaga Puszczy II stała się naprawdę wyraźna.

W 78 minucie Pamuła ostro sfaulował Morgana, a że żółtą kartkę miał już na koncie - jego koledzy musieli kończyć mecz w dziesiatkę. Bronili się cały czas skutecznie, natomiast niepołomiczanie cały czas dopingowani przez swoich kibiców, cały czas kończyli akcje źle, tak jak w doliczonym czasie główkujący Pasternak. No i puchar trafił do ekipy z Bodzanowa, prowadzonej przez trenera Rafała Mazura.

Puszcza II Niepołomice - Błękitni Bodzanów 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Lebiest 24, 0:2 Flak 45.
Puszcza II: Grabowski - Kutermak, Tarasek, Pasternak, Gaweł - Belski, Uwakwe, Burda (46 Morgan), Stokłosa, Cygan - Mazanek (46 Zębala).
Błękitni: Machlowski - Stachura, Flak, Urbaniec, Zimny - Lebiest, Chryczyk, Sendecki (58 Rakoczy), Pamuła, Żerdecki - Klęk.
Sędziował: Kamil Kłapa. Żółte kartki: Pasternak, Kutermak, Morgan - Sendecki, Urbaniec, Pamuła dwie, Lebiest. Czerwona kartka: Pamuła (78).

Drużyny, które zapewniły sobie udział w fazie wojewódzkiej PP w Małopolsce

• Wieczysta Kraków (III liga) – obrońca trofeum (zdobywca PP w Małopolsce w sezonie 2021/2022)