Puchar dla Podhala, brawa dla Orawy. Drużyna z A-klasy napsuła krwi faworytowi

Piłkarze Podhala wiosną zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski fazy wojewódzkiej
Piłkarze Podhala wiosną zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski fazy wojewódzkiej Tomasz Bochenek
Puchar Polski. Trzecioligowe Podhale Nowy Targ wygrało rozgrywki w podokręgu nowotarskim, dzięki czemu wiosną wystąpi w fazie wojewódzkiej rozgrywek. W finale Pucharu Podhala, który odbył się w środę 25 października na stadionie w Jabłonce, ekipa Podhala pokonała zespół miejscowej Orawy 2:1. Drużyna z klasy A dała z siebie w tym meczu naprawdę dużo, przeciwnikowi grającemu cztery klasy wyżej postawiła wysoko poprzeczkę, do 70 minuty utrzymywał się sensacyjny remis.

To było duże wydarzenie dla klubu z Jabłonki. Gospodarze zadbali o oprawę godną finału, przed meczem odegrano Mazurek Dąbrowskiego. Nowotarski podokręg postarał się natomiast o transmisję spotkania na YouTube.

Mecz zaczął się szansą nowotarżan, Hubert Antkowiak minął już bramkarza, ale nie trafił w bramkę. W dalszej części I połowy obejrzeliśmy udane interwencje Adriana Majkuta - naprawdę świetne były te po "główkach" Antkowiaka i Petera Drobnaka (25 i 26 min). Podhale jednak objęło za moment prowadzenie, odbitą piłkę z 10 m skierował do celu Grzegorz Płatek.

Gospodarze od początku grali bez kompleksów, no i po stracie gola nie zamierzali się poddawać. Dzięki czemu w 39 min w ich szeregach nastąpił wybuch radości. Zasługa to Jakuba Gjądły, który przy bocznej linii dobiegł do obrońcy Podhala, zabrał mu piłkę, a potem wbiegł z nią w pole karne i strzelił po ziemi na 1:1.

W zespole trzecioligowca w przerwie nastąpiły cztery zmiany. Wprowadzony wówczas Kacper Grzebieluch w 50 min strzelił w poprzeczkę, dwie minuty potem tuż przed Majkutem znalazł się Mark Plewa, ale golkipera Orawy nie pokonał. Nowotarżanie długo byli nieskuteczni, jednak w 71 min, w zamieszaniu pod bramką, Kyryło Wołoszyn uderzeniem z 10 m przywrócił gościom prowadzenie. I to był gol zwycięski.

Orawa Jabłonka - Podhale Nowy Targ 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Płatek 33, 1:1 Gjądła 39, 1:2 Wołoszyn 71.
Orawa: Majkut - Skoczyk, M. Bełciak, Dworszczak (87 Sikora), Brząkała (87 Marzec), Męderak, Gjądła (80 Joniak), D. Bełciak (65 I. Zahora), Smutek, Styruła (68 Fedor), K. Zahora.
Podhale: Osobiński - Drobnak (46 Michota), Kawula, Hajdara - Ustupski, Karmański (46 Wołoszyn, 73 Bocheńczak), Turek, Płatek (46 Grzebieluch), Kozarzewski - Antkowiak (46 Niedziałkowski), Plewa.
Sędziował: Dawid Gaździak. Żółta kartka: Karmański. Widzów: 300.

Puchar Polski w Małopolsce – zespoły, które już zapewniły sobie udział w fazie wojewódzkiej