Puchar Polski. Wiślanie pokonali Garbarnię w krakowskim finale. Zobaczcie zdjęcia

Tomasz Bochenek
Wiślanie Jaśkowice - zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Kraków. Trofeum trzyma kapitan zespołu Nikodem Morawski Tomasz Bochenek
Wiślanie Jaśkowice zdobyli Puchar Polski na szczeblu podokręgu Kraków. W finale, rozegranym w czwartek 30 listopada, pokonali innego trzecioligowca, Garbarnię, 1:0. Po lokalny puchar ekipa z gminy Skawina sięgnęła po raz drugi w swojej historii. Wiosną czekają ją występy na szczeblu wojewódzkim, gdzie rywalizacja rozpocznie się od 1/8 finału. I znamy już całą szesnastkę drużyn, które w fazie wojewódzkiej wystąpią. Losowanie par odbędzie się w styczniu.

Szybka akcja lewą stroną, dośrodkowanie Tetycha do Szkituna - a ten strzałem z 10 metrów dał Wiślanom prowadzenie. Była 11 minuta gry, mecz na stadionie Prądniczanki dopiero się rozkręcał. Działo się potem sporo, ale okazało się, że gol 19-letniego Ukraińca był jedynym tego wieczoru.

Rostysław Szkitun - strzelec zwycięskiej bramki
Rostysław Szkitun - strzelec zwycięskiej bramki Tomasz Bochenek

Wiślanie po tym trafieniu mogli pójść ze ciosem, bo za moment obejrzeliśmy naprawdę fajne uderzenie Tetycha z 20 metrów, obronione przez Zagórowskiego, parę minut potem próbę Radwanka.

Publiczności była garstka, ale kibice Garbarni postanowili podkreślić, że to ważny mecz - odpalili race. Krakowska drużyna przeszła do bardziej ofensywnej gry, ale w 30 min nastąpiła świetna akcja Radwanka w polu karnym "Brązowych" - zakończona strzałem między nogami Moskiewicza i sparowaniem przez Zagórowskiego piłki na słupek.

Kibice Garbarni na meczu z Wiślanami
Kibice Garbarni na meczu z Wiślanami Tomasz Bochenek

W trzecim kwadransie zobaczyliśmy kilka niezłych akcji garbarzy, niecelne uderzenia Kleca, Cukrowskiego i Durdy (dwa ostatnie mocno nieudane). Wiślanie czekali na okazje do ataku szybkiego, drugą połowę zaczęli dwiema sytuacjami, w których krakowianie obronili się cudem. Po akcji Szkituna i jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił Moskiewicz. Po chwili (52 min) był korner i strzał głową Morawskiego w słupek.

Zespół z Jaśkowic w obronie stał bardzo twardo. Ale był w II połowie fragment, gdy "Brązowi" raz po raz zaczęli zagrażać rywalom. Zaczęło się od okazji Opalskiego w 68 min - jego strzał z 10 m świetnie obronił Leszczyński. Następnie był strzał Nowaka, wolej Dziedzica, okazja Sowińskiego... Bramka dla Garbarni wisiała w powietrzu, ale Wiślanie się ogarnęli, być może dobrze im zrobił im moment przerwy w grze, gdy opatrywany Zagórowski.

A w 90+2 min znakomicie spisał się Leszczyński, broniąc strzał Dudy z bliska.

Puchary, z rąk wiceprezesa Małopolskiego ZPN Jerzego Nagawieckiego i szefa Podokręgu PN Kraków Kazimierza Śliwińskiego, dostały obie drużyny. Kluby otrzymały też nagrody finansowe - Wiślanie dwa tysiące złotych, Garbarnia tysiąc.

Wiceprezes Małopolskiego ZPN Jerzy Nagawiecki i kapitan Wiślan Nikodem Morawski
Wiceprezes Małopolskiego ZPN Jerzy Nagawiecki i kapitan Wiślan Nikodem Morawski Tomasz Bochenek

Wiślanie Jaśkowice - Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Szkitun 11.
Wiślanie: Leszczyński - Bociek, Jaklik, Morawski - Marszalik (89 Pischinger), Rakowski (82 Strózik), Kuczak, Szkitun (70 Wiśniewski), Tetych - Radwanek, Cholewa.
Garbarnia: Zagórowski - Cukrowski (53 Sowiński), Moskiewicz, Czekaj (46 Kutrzeba), Sutor (77 Szuta) - Durda (77 Duda), Nowak, Żurek (65 Opalski), Dziedzic, Grzybowski - Klec.
Sędziował: Grzegorz Jabłoński. Żółte kartki: Morawski - Duda. Widzów: 150.

Obszerna galeria zdjęć z meczu Wiślanie - Garbarnia

Puchar Polski w Małopolsce – zespoły, które zagrają w 1/8 finału fazy wojewódzkiej