W Puszczy ma zostać na kolejny rok Roman Jakuba, zresztą zagrał przeciwko Hapoelowi. Dla trenera Tomasza Tułacza, który zbudował mocną defensywę, to naprawdę dobra wiadomość. Teraz pora na wzmocnienie siły rażenia Puszczy, stąd m.in. testy Diarry. Przez cztery ostatnie lata Malijczyk był zawodnikiem Cadizu. Rezerw Cadizu, ale w sierpniu 2022 roku wystąpił w dwóch spotkaniach La Liga.
- Myślę, że jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa - mówi o możliwych transferach Tułacz. - Sądzę, że dojdzie do nas jeden-dwóch zawodników ofensywnych. I chciałbym, żeby to było w jak najszybszym czasie. Trwają rozmowy. Przy czym chcę podkreślić, że nasz budżet nie jest z gumy i na pewno będziemy się tego trzymać. To nasza główna zasada.
Dodaje: - Kadra musi być taka, w której wszyscy będą mieli poczucie realnej szansy gry w ekstraklasie. Ci zawodnicy, którzy nie będą mieli takiej szansy, zostaną wypożyczeni. Bo ich postęp może spowodować, że za chwilę taka szansa się pojawi.
W meczu z Wieczystą sprawdzał nie tylko Diarrę. Jednak Jakub Seweryn, Władysław Rosljakow czy Damian Śliwa raczej w Puszczy nie zostaną. O Chorwacie Ante Vrljičaku, lewym obrońcy, Tułacz mówi natomiast: - Super chłopak. Już drugi raz do nas przyjeżdża i bardzo dobrze się prezentuje. Jeżeli u nas nie zostanie, to będziemy mieli na jego jakiś pomysł - taki, żeby przez pół roku rozwijał się w innym zespole.
W środę niepołomiczanie pojadą na krótkie zgrupowanie do Buska-Zdroju. W sobotę sparing z GKS-em Katowice, a w niedzielę 16 lipca o godz. 16 prezentacja drużyny na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
Hapoel Beer Szewa - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Kidrić 67, 0:2 Stępień 90.
Puszcza: Komar (35 Piechota, 68 Wróblewski) - Mroziński (76 Pięczek), Craciun, Sołowiej (60 Stępień), Jakuba - Serafin (76 Stec), Walski (76 Hajda) - Cholewiak (76 Tomalski), Zapolnik (65 Klisiewicz), Siemaszko (46 Diarra) - Kidrić (76 Thiakane).
