W tych rozgrywkach mogą uczestniczyć piłkarze, którzy nigdy nie mieli zawodowych kontraktów na trzech najwyższych szczeblach ligowych. - Po analizie okazało się, że przepisy ograniczają dużą liczbę zawodników - mówi Wojciech Ankowski, który razem z Krzysztofem Szopą poprowadzi kadrę. - Mamy w Małopolsce cztery zespoły w III lidze, na których będziemy bazować, drużynę uzupełnią wyróżniający się gracze z IV ligi.
Trenerzy spotkają się z piłkarzami w poniedziałek na obiektach Zwierzynieckiego Kraków. We wtorek odbędzie się sparing z Cracovią (zagrają zawodnicy z szerokiej kadry „Pasów”).
- Planowane są w sumie cztery konsultacje, a w weekend bezpośrednio przed turniejem minizgrupowanie, głównie dla zawodników z III ligi, która wtedy już nie będzie grała - informuje Ankowski.
Makroregionalny turniej eliminacyjny odbędzie się 20-23 czerwca. Małopolska będzie jego gospodarzem, a rywalami reprezentacje Śląska, Opolszczyzny i Podkarpacia. Zwycięski zespół awansuje do krajowego turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w czerwcu 2020 r. Jego triumfator z kolei będzie reprezentował Polskę na szczeblu europejskim. Dwunasta edycja UEFA Regions’ Cup zakończy się latem 2021.
Powołani na konsultację - bramkarze: Konrad Napieralski, Krzysztof Sendorek (obaj Wiślanie Jaśkowice); zawodnicy z pola: Mariusz Bienias, Tomasz Jaklik, Błażej Radwanek, Mateusz Reczulski (Hutnik Kraków), Konrad Kuliszewski, Łukasz Sikora, Maciej Wcisło (Wiślanie), Eryk Borczyński, Wojciech Kobylarczyk (Podhale Nowy Targ), Krzysztof Michalec, Michał Romuzga, Mateusz Stec (Jutrzenka Giebułtów), Marcin Kalinowski, Michał Kowalik (MKS Trzebinia), Andrzej Biel, Szymon Burkat (Węgrzcanka), Patryk Skrzypniak (Glinik Gorlice), Adrian Korczyk (Jawiszowice), Andrzej Filipek (Słomniczanka), Patryk Orlik (Unia Tarnów), Mateusz Stanek (Wiślanka Grabie).
Follow https://twitter.com/sportmalopolskaDZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
Piłkarze Wisły przed laty i dziś. Zobacz, jak się zmienili