MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty i korki w Krakowie. Barska się zmienia w drogę do hotelu i inne remonty w mieście

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Od listopada 2023 r. realizowana jest inwestycja deweloperska, w ramach której powstanie hotel z mieszkaniami oraz garażem podziemnym przy ul. Konopnickiej (wjazd od strony ul. Barskiej). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu.
Od listopada 2023 r. realizowana jest inwestycja deweloperska, w ramach której powstanie hotel z mieszkaniami oraz garażem podziemnym przy ul. Konopnickiej (wjazd od strony ul. Barskiej). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Wojciech Matusik
Przebudowa ulicy Barskiej w Krakowie zmieniła się w wielki plac budowy. Droga jest rozbudowywana jako dojazd do planowanego hotelu w okolicy osiedla Podwawelskiego. Widać głębokie wykopy, ciężki sprzęt. Sporo już zostało zrobione, ale koniec prac zapowiadano dopiero na wrzesień 2024 roku. Mamy też kilka innych, nowych remontów w Krakowie.

W związku z tym zadaniem przebudowana/wybudowana będzie sieć energetyczna, teletechniczna, oświetleniowa, kanalizacja deszczowa i ogólnospławna, wodociąg. Wybudowane zostaną chodniki, ułożona nowa nawierzchnia jezdni. Prace będą dotyczyć odcinka ul. Barskiej od os. Podwawelskiego na wysokości budynku przy ul. Konopnickiej 33 (od miejsca zjazdu na parking podziemny budynku) do tunelu w ciągu ulicy Barskiej pod ul. M. Konopnickiej.

W związku z robotami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Od 6 listopada br. jezdnia ul. Barskiej zostanie zwężona. Przejezdność będzie zachowana. W późniejszym etapie – po zakończeniu remontu mostu Dębnickiego – ul. Barska zostanie zamknięta na fragmencie w rejonie tunelu (na ok. miesiąc), planowane jest też wprowadzenie ruchu wahadłowego. O wszystkich zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Planowany termin zakończenia inwestycji to początek września 2024 r.

Od poniedziałku prace na ul. Jana Piltza

W poniedziałek, 20 maja, ruszy przebudowa 40-metrowego fragmentu ul. dr. Jana Piltza na Ruczaju. Za zadanie, które będzie prowadzone w rejonie budynku nr 18, odpowiedzialny jest deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

Fragment ul. dr. Jana Piltza zostanie poszerzony do 5 metrów, powstanie jednostronny chodnik, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a także pojawi się oświetlenie.

Na czas robót zostanie wprowadzone połówkowe zwężenie jezdni. Ruch w miejscu prowadzenia prac będzie kierowany przez osoby uprawnione. Ponadto będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Drogowcy informują, że dojazd do posesji nr 16-16E oraz 18 będzie zachowany. Piesi będą mogli korzystać z przejścia drugą stroną ulicy.

Planowany termin zakończenia zadania to pierwsza połowa września.

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej: korekta organizacji ruchu przy ul. Architektów

W związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie sieci wodociągowej w ramach rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej, w najbliższych dniach wprowadzone będą korekty organizacji ruchu przy skrzyżowaniu z ul. Architektów.

Od poniedziałku, 20 maja od godzin porannych zamknięty zostanie chodnik po północnej stronie skrzyżowania ulic Kocmyrzowskiej i Architektów. Spowoduje to także czasowe zamknięcie przejścia dla pieszych na ul. Architektów, bezpośrednio przy skrzyżowaniu.

Z kolei od 27 maja od godzin porannych zamknięty na czas prowadzonych robót będzie zarówno chodnik, jak i zatoka postojowa dla taxi po północnej stronie ul. Architektów. Piesi będą mieli do dyspozycji chodnik po drugiej stronie ul. Architektów.

Planuje się, że stała organizacja ruchu zostanie przywrócona na początku czerwca.

Ruszyła rozbudowa ulicy Studziennej

Rozpoczęła się rozbudowa fragmentu ulicy Studziennej na Wzgórzach Krzesławickich. Robotami objęty został fragment od budynku nr 2 do ul. Darwina. Prace realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

W ramach prac m.in. poszerzona zostanie jezdnia ulicy Studziennej i powstanie chodnik.

W pierwszej kolejności ekipy budowlane zajmą się przełożeniem sieci gazowej i wodociągowej. Ulica Studzienna na rozbudowywanym fragmencie została zamknięta dla ruchu ogólnego, ale dojazd do posesji jest zachowany.

Objazd poprowadzono ulicami: Darwina, Grębałowską oraz Stokową (jadąc od strony ul. Darwina).

Zakończenie robót w terenie planowane jest na koniec sierpnia.

Rozbudowa ul. Studziennej jest odpowiedzią na rosnącą liczbę budynków mieszkalnych w tym rejonie. Dzięki pracom zwiększy się płynność poruszających się tamtędy pojazdów, a oddzielenie ruchu pieszego od samochodowego – budowa chodnika – znacznie poprawi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przebudowa chodnika na fragmencie al. Kijowskiej

Trwa przebudowa chodnika na alei Kijowskiej. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, roboty są prowadzone na fragmencie od ul. Chocimskiej w kierunku ul. Lea po stronie numerów parzystych.

Ruch pieszych na remontowanym odcinku odbywa się drugą stroną ulicy.

Pakt migracyjny zatwierdzony. Polska nie przyjmie migrantów

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska