Robert Lewandowski. Stan zdrowia: dwa złamania i wstrząśnienie mózgu [WIDEO]

Robert Lewandowski. Stan zdrowia. Dwa złamania i wstrząśnienie mózgu
Robert Lewandowski. Stan zdrowia. Dwa złamania i wstrząśnienie mózgu Grzegorz Jakubowski
Jest już dokładna diagnoza w sprawie stanu zdrowia Roberta Lewandowskiego. Rzecznik prasowy Bayernu Monachium Markus Hörwick poinformował, że kapitan reprezentacji Polski ma pękniętą górną szczękę i kość nosową, a także wstrząśnienie mózgu.

Źródło: Foto Olimpik, x-news

Rozmawiałem z Lewandowskim i powiedział, że nie pamięta całego meczu, na przykład gola. Wieczór spędził w szpitalu na obserwacji, ale nocował już w domu. Teraz czuję się dobrze – zdradził w rozmowie z serwisem "Łączy nas piłka" lekarz kadry Jacek Jaroszewski.

Lewandowski kontuzji doznał w 117. minucie półfinału Pucharu Niemiec przeciwko Borussii Dortmund. W walce o dośrodkowaną piłkę został trafiony w głowę przez bramkarza rywali. Po zderzeniu upadł na murawę, uderzając o nią skronią. Z boiska zszedł o własnych siłach, ale sprawiał wrażenie oszołomionego.

Na razie nie wiadomo, ile potrwa przerwa w grze 27-letniego napastnika. Niemieckie media spekulują, że będzie to już w środę 6 maja, gdy Bayern zagra w pierwszym półfinałowym starciu Ligi Mistrzów z FC Barcelona. Jeśli by do tego doszło, Polak grałby w ochronnej masce.

- Gdyby Robert miał tylko te złamania, można byłoby wykonać dla niego specjalną maskę na odlew, która jest obecnie często praktykowana i występuje w niej wielu zawodników. Wówczas mógłby już zagrać w przyszłym tygodniu z Barceloną. Sytuację komplikuje jednak wstrząśnienie mózgu. Robert na pewno musi odpocząć 4-5 dni od piłki i dojść do siebie. Jego mózg doznał szoku w wyniku zderzenia z bramkarzem BVB. Decyzja o tym, czy wystąpi z Barceloną, jest w tej chwili na granicy. Wszystko zależy od tego, jak będzie czuł się sam zawodnik. Każdy dzień działa na jego korzyść – dodał lekarz reprezentacji Polski, cytowany przez serwis należący do PZPN.

Z kolei Lewandowski na Twitterze napisał: "Jestem po kolejnych badaniach. Zrobię wszystko żeby zagrać na Camp Nou. Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia!"

We wtorek Bayern przegrał z Borussią w rzutach karnych 0:2. W regulaminowym czasie było 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Lewandowski. Wyrównał Pierre-Emerick Aubameyang. Kluczowe podanie było dziełem Jakuba Błaszczykowskiego (grał do 83. minuty, Łukasz Piszczek leczy kontuzję).

To nie koniec kiepskich informacji dla Bawarczyków. Kontuzjowany od jakiegoś czasu Arjen Robben nie zdąży wyleczyć się przed końcem sezonu i nie zagra już w żadnym meczu.