Ronaldo trafił za... 57. razem

Real Madryt pokonał na własnym boisku Eibar 3:0 (2:0) w meczu 31. kolejki ligi hiszpańskiej i umocnił się na pozycji wicelidera tabeli, za Barceloną.

Faworyzowani gospodarze nie dali większych szans beniaminkowi La Liga. Nie przeszkodziła im w tym absencja takich graczy jak Iker Casillas, Karim Benzema (byli rezerwowymi), James Rodriguez, Toni Kroos (pauzowali za kartki), Fabio Coentrao, Sami Khedira i Gareth Bale (mają drobne urazy).

Prowadzenie dla „Królewskich” uzyskał w 20 minucie Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego. Wcześniejsze jego... 56 prób w ostatnich sezonach pokonania bramkarza w ten sposób nie przyniosło efektu.

2 minuty przed skutecznym zagraniem Ronaldo (ma już na koncie 38 bramek ligowych w tym sezonie!) Sergio Ramos trafił w poprzeczkę).

Wynik meczu podwyższył w 31 minucie piękną „główką” Javier Hernandez, dla którego był to szesnasty występ ligowy w barwach Realu, ale dopiero drugi w pełnym wymiarze czasowym (w żadnym z pozostałych nie zagrał dłużej niż 28 minut). W 84 minucie gości po indywidualnej akcji „dobił” Jese.

Materiał oryginalny: Ronaldo trafił za... 57. razem - Dziennik Polski