FLESZ - Koronawirus groźny tylko w pomieszczeniach?
Celem konkursu realizowanego ze środków Funduszu Filmowego w Krakowie – utworzonego dzięki Gminie Miejskiej Kraków i KBF – jest wspólna produkcja i współfinansowanie (koprodukcja) filmów związanych zarówno z Krakowem, jak i województwem małopolskim. Jak? Poprzez temat, osoby twórców i realizatorów lub/i miejsce realizacji: przyczyni się to do rozwoju sektora audiowizualnego w Krakowie i Małopolsce oraz promocji samego miasta i regionu.
Aby wziąć udział w konkursie, należy złożyć wniosek elektronicznie w formie skompresowanego archiwum (.zip lub .rar) za pośrednictwem strony https://ff2021.kbf.krakow.pl. Aktualny formularz oraz szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego wypełnienia wniosku są dostępne na www.film-commission.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 7.05.2021 roku do północy.
Wszelkie pytania można kierować do: Anny Krupiarz [email protected], tel. 518 681 248 lub Dominiki Dziubińskiej [email protected], tel. 517 134 346.
Konkurs Regionalnego Funduszu Filmowego, dedykowany w tym roku niskobudżetowym filmom krótkometrażowym, ogłoszony zostanie w późniejszym terminie.
Istniejący od 2009 roku Regionalny Fundusz Filmowy, który w tym roku został podzielony na dwa konkursy: miejski i wojewódzki, przyczynił się do powstania ponad 60. filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Wśród nich m.in. "Pod Mocnym Aniołem" i "Kler" Wojtka Smarzowskiego, "Mała matura 1947" Janusza Majewskiego, "Obława" Marcina Krzyształowicza, "Demon" Marcina Wrony, "Maria Skłodowska-Curie" Marie Noëlle, "Córka trenera" Łukasza Grzegorzka i "xABo: Ksiądz Boniecki" Aleksandry Potoczek. Dziś premierę ma film "Prime Time" Jakuba Piątka, jeden z najnowszych dofinansowanych w ramach konkursu.
- Te znaki nigdy nie wybaczają. Są pamiętliwe i mogą myśleć o zemście bardzo długo
- Najciekawsze domy do kupienia w Małopolsce do 200 tys. zł. Duże metraże i niska cena
- Ile zarabia kasjer, a ile sprzedawca? Oto zestawienie płac w 18 znanych zawodach
- Najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krakowie
- Kraków. Tu budują piramidy ze śmieci. A co z recyklingiem w mieście?
