Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco
Kurs jest przeznaczony dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych redaktorów, absolwentów i studentów ostatnich lat filologii polskiej i filologii obcych, tłumaczy, korektorów oraz osób pracujących zawodowo z tekstem. Uczestnicy zdobędą praktyczne informacje na temat pracy w wydawnictwie, współpracy z autorami, redagowania literatury pięknej czy reportażu. Koncepcję kursu stworzyła jedna z najlepszych redaktorek w Polsce, Magdalena Budzińska, zastępczyni redaktorki naczelnej Wydawnictwa Czarne i redaktorka ponad 160 książek polskich autorów i przekładów.
O programie
W trakcie zajęć omówione zostaną następujące kwestie: redagowanie prozy, literatury faktu, eseju, przekładu, tekstów prasowych i krótkich form użytkowych, specyfika pracy redaktorów inicjującego i prowadzącego, profesjonalna obsługa programów do rejestracji zmian w tekście, narzędzia researcherskie i ramy prawne. Uczestnicy będą doskonalić swój warsztat i dyskutować o zadaniach redaktora, otrzymają też szczegółowe informacje o poszczególnych etapach procesu wydawniczego i narzędziach, których używają wydawcy w całej Polsce do pracy nad publikacją książek.
Jak wziąć udział w kursie?
Kandydaci i kandydatki proszeni są o przygotowanie listu motywacyjnego i CV ze szczególnym uwzględnieniem informacji o dotychczasowym doświadczeniu w pracy z tekstami, a także o największych trudnościach, jakie napotkali w tej pracy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres [email protected] do 25 sierpnia 2024 roku. Koszt udziału w kursie: 1.000 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej https://pisz.miastoliteratury.pl/szkola_redaktorska_2024-25/
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?