Rywal Sandecji przegrał w finale. Kiedy sądeczanie wracają do gry?

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w ostatni weekend mieli rozegrać mecz w ramach 28. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Tak się jednak nie stało bowiem potyczka „Dumy Krainy Lachów” z Arką Gdynia została przełożona z uwagi na występ ekipy z Pomorza w niedzielnym finale Pucharu Polski.

Podopieczni trenera Dariusza Marca przegrali ostatecznie 1:2 i to ekstraklasowy Raków Częstochowa wywalczył trofeum. Pierwszoligowcowi należą się jednak wielkie brawa, od 57. minuty po bramce Mateusza Żebrowskiego prowadził, tracąc gole w 81. oraz 89. minucie.

Mecz gdynian z sądeczanami został przełożony na inny termin, obie drużyny spotkają się ze sobą w środę 19 maja o godzinie 17.40 w Gdyni.

Tymczasem po przymusowej pauzie piłkarze dowodzeni przez trenera Dariusza Dudka powrócą na ligowe boisko w tę sobotę o godzinie 16. Przeciwnikiem Sandecji przy Kilińskiego 47 będzie spadkowicz z ekstraklasy, Korona Kielce.

Zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego plasuje się aktualnie na czternastym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi mając na koncie 35 punktów, o dwa mniej niż „Biało-czarni”. Kielczanie prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę w trzech ostatnich kolejkach pokonali 1:0 Zagłębie Sosnowiec, przegrali ze Stomilem Olsztyn 0:2 i ulegli ŁKS Łódź 1:2.

Z kolei Sandecja notuje świetną serię szesnastu meczów bez porażki w lidze, co sprawiło, że ekipa z miasta nad Dunajcem ma spore szanse na awans do baraży o ekstraklasę. Tylko lub aż trzeba awansować do czołowej szóstki pierwszej ligi.